Muži "A": EUCOS Levickí Patrioti - VŠEMvs Karlovka A, 18:00

83
EUCOS Levickí Patrioti
65
VŠEMvs Karlovka A

Domáci celok nastúpil do zápasu s Karlovkou už aj s novou posilou, rozohrávačom Latinovičom. Pre Karlovku bola úvodná štvrtina ako zo zlého sna, problémy v útoku, zlá streľba, v obrane pootvorené vrátka a súper všetky tieto veci dokázal vyťažiť na maximum. Určite pre takmer všetkých bol znamenitý štart domácich v podobe šnúry 19:1 prekvapením, ale bol reálnym zrkadlom prvých minút zápasu. Zverenci Milana Černického čakali na svoj prvý kôš z hry až do šiestej minúty, kedy sa ďalekonosnou trojkou presadil Hlivák. Hráči Karlovky pocítili mierne poľavenie na strane súpera, ale Levičania sa po chvíli vrátili ku svojej hre. Prvá štvrtina vyznela jasne v prospech domácich – 29:13. Strelecké trápenie pokračovalo aj v druhej časti zápasu, opäť až v 6. minúte prišiel prvý kôš z hry pre hostí. To už boli Patrioti vo vyše 20-bodovom vedení, ktoré si udržali aj do konca prvého polčasu, po ktorom vyhrávali 46:26. Po prestávke sa mierne zvoľnilo tempo, obrany už neboli také dôsledné a dianie na palubovke vyzeralo vyrovnanejšie. Domáci postupne počas tretej štvrtiny zvyšovali vedenie v zápase, naopak herné trápenie Karlovky ako keby nemalo konca. Výraznejšia zmena nastala až v poslednej 10-minútovke, v ktorej hostia ukrojili z hrozivého manka. Záver sa dohrával v pokojnom priebehu, Karlovka si pripísala tretiu porážku v rade, Levickým Patriotom podľahla 65:83.

EUCOS Levickí Patrioti – VŠEMvs Karlovka Bratislava 83:65 (29:13,17:13,20:16,17:23)

Body - Levice: Miljković 14, Žiak 14, Rusin 13, Stojadinovič 13, Markovič 10 (Valentine 10, Latinović 6, Klár 3, Drapák 0, Kertycia 0, Marchyn 0, Rozim 0)

Body - Karlovka: Hlivák 17, Hoferica 11, Brliť 6, Kožár 5, Žilík 5 (Židzik 8, Galád 6, Podhorský 4, Hašan 3, Bečárik 0, Jurčina 0, Krajčír 0)

TH: 15/20 – 10/14, Trojky: 6 – 7, Fauly: 19 – 22 , Rozhodovali: Gabara, Tomašovič,  Bartoš

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): „Veľká škoda, že sme takto zle vstúpili do zápasu. Ovplyvnilo to celý jeho priebeh. Zaspali sme začiatok, a už sa to s nami viezlo. Levičania nás predčili v bojovnosti a nasadení, a to je to, na čom my chceme stavať. V druhom polčase to síce bolo lepšie, na návrat do zápasu to ale nestačilo.“

Andrej Galád (hráč Karlovky): „Vstúpili sme do zápasu veľmi nekoncentrovaní, a potom sa už rozbehnutí Levičania ťažko zastavovali. Druhý polčas bol z našej strany lepší, aj sme ho vyhrali o dva body, ale nestačilo to. Na Levice mám pekné spomienky, atmosféra tu bola ako vždy výborná. V takomto prostredí je radosť hrať.“