Muži "A": Iskra Svit - VŠEMvs Karlovka, 18:00

Iskra Svit
64
VŠEMvs Karlovka

V súboji dvoch tímov zo spodnej polovice tabuľky uspel domáci Svit.

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava nedokázali prerušiť svoju sériu prehier a na palubovke Svitu prehrali šiesty duel v rade. Z ihriska súpera si v 11. kole vezú prehru 81:64.

V prvom polčase pritom vyzerali nádeje mladíkov z Bratislavy reálne. V 14. minúte vyhrávali 27:16. Vedenie im však aj vďaka šťastným strelám dokázali Podtatranci vziať ešte do polčasau. Z Karlovešťanov to akoby vysalo život. Domácim naopak začalo v druhej polovici padať takmer úplne všetko a z malého náskoku bolo v 24. minúte vedenie 46:35. "Začali sme robiť chyby v obrane, vôbec sme nerotovali, nekomunikovali sme," uviedol po zápase sklamaný David Abrhám. Súperovi podľa neho v tejto fáze hry dovoľovali priveľa jednoduchých bodov najmä spod koša.  O úspech Svitu sa pričinil veľkou mierou univerzál J. Petrucelli (27 bodov, 7 asistencií a 5 doskokov).

Napriek veľkému chceniu sa Karlovke už nepodarilo zápas zdramatizovať. Chalanom sa nedarilo ani na jednom konci ihriska. Napriek tomu, že Svit nebol podstatne lepší v žiadnom štatistickom ukazovateli, zvýšil svoj náskok na konečných 81:64. "Nedokázali sme to v druhom polčase zlomiť a dotiahnuť sa. Na konci sme sa potom už úplne položili," povedal David Abrhám. Domáci podľa neho síce zlepšili obranu, no hlavnú príčinu prehry budú musieť hľadať po zápase s trénermi.

Iskra Svit – VŠEMvs Karlovka Bratislava 81:64 (14:23,22:10, 23:17,22:14) - štatistiky
Svit: Petrucelli 27, Bakare 20 & 11 doskokov, Blagojević 8, Dratva 0, Findura 0 (Myles 14, Mandić 10, Bachan 2, Adenekan 0, Belavý 0, Krull 0, Pipíška 0)
Karlovka: Hoferica 15, Abrhám 8, Hlivák 4, Brliť 2, Galád 0 (Hašan 13, Kožár 9, Bečárik 5, Mäsiar 3, Židzik 3, Podhorský 2)
TH: 12/15 – 12/14, Trojky: 7 – 6, Fauly: 19 – 19
Rozhodovali: Brziak – Zubák – Karniš

(tk, foto: Martin Šopinec)