Muži A: VŠEM vs Karlovka - BK 04 AC LB SNV, 18:30

100
VŠEMvs KArlovka A
60
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

Karlovka vstupovala do zápasu so Spišskou Novou Vsou s jednoznačným cieľom - vyhrať. A tak, ako nikto nepochyboval o víťazovi pred zápasom, ani počas samotného duelu nebol dôvod na pochybnosti.

Spišiaci boli vo vedení iba raz, v úvodnej štvrtine. Domáci celok bol jednoznačne lepším celkom a jeho náskok domácich narastal počas celého zápasu.

Áčko Karlovky sa ale momentálne snaží vypilovať najmä obranu, čo vyzdvihol tréner Milan Černický: "Aj keď sme hrali proti poslednému celku tabuľky, náš prístup bol stopercentný. Veľmi dobre sme bránili, v útoku sa nám darilo." Braňo Brliť priznal, že to ešte z ich strany nebolo stopercentné. "Máme stále veľa medzier, no odstránili sme najzákladnejšie chyby a každým tréningom sa to zlepšuje. Je len na nás, ako budeme k tréningom aj zápasom pristupovať," povedal najskúsenejší hráč domácich.

Karlovka vs Spišská Nová Ves foto

Posted by MBK Karlovka Bratislava on Wednesday, January 27, 2016

Naši chalani sa v zápase presadzovali pomerne jednoducho, najmä spod koša. Čoho dôkazom je aj počet bodov našich pivotov, ale aj v rozdiele medzi doskokmi dvoch tímov 41:23 pre Karlovku. Najlepším strelcom bol Lukáš Hoferica so 16 bodmi, Juro Hašan dal 14 a Braňo Brliť 10. Najmä posledný menovaný bavil divákom, ukázal tri skvelé dunky.

Priebeh stretnutia bol pomerne jednoznačný. Už po prvej štvrtine to bolo o 11 bodov. Hostia síce v druhej štvrtine pozastavili nárast vedenia Karlovky, v polčase prehrávali presvedčivo 47:32. Druhý polčas zvrat nepriniesol. Karlovka naďalej dobre bránila a trestala straty protivníka, ktorých bolo na konci zápasu až 27. Necelú minútu pred koncom, keď domáci celok viedol už o 40 bodov, pridal stý bod Miro Žilík.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 100:60 (23:12,24:20,24:15,29:13) - štatistiky

Karlovka: Hoferica 16, Brliť 10, Bečarik 9, Abrhám 8, Podhorský 6 (Hašan 14, Kožár 12, Žilík 8, Galád 6, Židzik 5, Lehman 4, Krajčír 2)
Spišská N.V.: Hovaňák 22, Krajňák 11, Lenárt 11, Dolník 9, Antoni 0 (Osvald 3, Petrek 2, Smik 2, Babik 0, Kovalík 0)
TH: 12/18 – 9/14, Trojky: 6 – 7, Fauly: 16 – 19
Rozhodovali: Ženiš – Doušek – Matejčík

Povedali po zápase

Milan Černický (tréner Karlovky): „Aj keď sme hrali proti poslednému celku tabuľky, náš prístup bol stopercentný. Veľmi dobre sme bránili, v útoku sa nám darilo a tiež sme to okorenili nejakými dunkami. Aj pre diváka to teda bol pekný zápas. Od začiatku sme diktovali tempo a mali sme to v rukách. Dávame dôraz na prístup hráčov v obrane a tá je teraz veľmi dobrá."

Branislav Brliť (hráč Karlovky):„Naša obrana sa zlepšila. Máme stále veľa medzier, no odstránili sme najzákladnejšie chyby a každým tréningom sa to zlepšuje. Je len na nás, ako budeme k tréningom aj zápasom pristupovať."

Dávid Demečko (tréner Spišskej Novej Vsi): „Myslím, že sme dnes nezačali zle. Škoda niektorých voľných striel, ktoré sme nepremenili, možno mohol byť priebeh zápasu trochu iný. Stále to však bolo v polčase o 15 bodov, bolo to hrateľné. V druhej polovici ale už Karlovka prebrala iniciatívu a miestami sa to menilo na exhibíciu, čo ma trošku mrzí. Sme predsa chlapi a musíme takýmto situáciám vzdorovať. Celkovo 30 strát je strašne veľa. S takýmito štatistikami sa nedá zápas vyhrať. Chlapcom som hovoril, že so 14 stratami ešte môžeme uhrať výsledok, no takto nie. Stále im hovorím, pred každým zápasom, že ideme do toho naplno, chceme vyhrať, prekvapiť. Je to šport a ten je vrtkavý. Nevieme kedy sa na nás prilepí šťastie, musíme byť pripravení. Ale aj tí chlapci sa musia vedieť sami motivovať. Čo by za to dali chalani pred 10 rokmi, keby mohli hrať extraligu. Musia ukázať, že chcú hrať, musia sa sami motivovať a ísť do zápasu s malými osobnými cieľmi: dnes doskočím 10 lôpt, dnes spravím 5 asistencií, zablokujem protihráča, budem z desiatich vecí riešiť nie jednu, ale tri - štyri dobre. Nie je to ale tak a opakujú sa nám tie isté veci každý zápas."

Vladimír Hovaňák (hráč Spišskej Novej Vsi):„Prvý polčas bol z našej strany na úrovni, dokázali sme konkurovať Karlovke, i keď sme ho prehrali o 15 bodov. Stále sme si ale držali prijateľný výsledok. Potom však prišla tretia štvrtina a najmä tá štvrtá, kde sa zápas už len dohrával. Nemôžeme hrať iba 20 minút, musíme celých 40. Stále sa ukazujú tie veci, ktoré nás zrádzajú počas celej sezóny."