Muži "A": VŠEMvs Karlovka A - BK Rieker Com Therm Komárno, 18:30

78
VŠEMvs KArlovka A
89
BK Rieker Com THerm Komárno

Úvodné minúty domáceho zápasu Karlovky s Komárno boli poznačené nervozitou, z ktorej pramenilo viacero strát a nepresností na oboch stranách. Domáci vyzerali nabudenejšie v prvých minútach bolo vo vedení aj vďaka úspešnej streľbe za tri body. Majster však neostal zaskočený a do konca vyrovnal na 19:19. V druhej štvrtine to bol dynamický basketbal, v ktorom sa striedalo vedenie ako na hojdačke. Karlovka mala dobrú streľbu, Komárno naopak skórovalo z druhých šancí. Po prvom polčase sa nevedel nik výraznejšie utrhnúť a tak hostia viedli tesným rozdielom 44:41. Do druhého polčasu vstúpili zverenci Milana Černického nevýrazne, vďaka čomu umožnili súperovi prvýkrát výraznejšie odskočiť. Nepomáhal ani oddychový čas, Komárno sa začalo presadzovať cez nevýraznú obranu domácich, naopak v obrane dokázalo výraznejšie zatlačiť, čím nútila súpera k chýbam. Pred koncom prišlo mierne oživenie, ale viac ako na 10 bodov sa pred poslednou štvrtinou nepodarilo stiahnuť manko. V záverečnej štvrtine sa pridal vyšší rýchlostný stupeň v zápase, Karlovka sa neustále snažila zvrátiť negatívny vývoj zápasu, ale lodiari vedeli vždy správne odpovedať na ich tlak. V závere bol menší pokus o drámu, ale hostia si dva body pre seba bezpečne ustrážili. Karlovka prvýkrát v tejto sezóne prehrala na domácej palubovke, Komárnu podľahla 78:89.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – MBK Rieker Com Therm Komárno 78:89 (19:19,22:25,16:23,21:22)

Karlovka: Kožár 18, Hoferica 13, Žilík 8, Hašan 7, Bečárik 2 (Hlivák 13, Brliť 8, Podhorský 7, Galád 2, Jurčina 0, Krajčír 0, Židzik 0)

Komárno: Thompson 20, Umipig 18, Vido 18, Halada 16, Alawoya 4 (Kozlík 9, Bilič 2, Haviar 2, Kratochvíl 0, Kurthy 0, Marchyn 0, Maslík 0)

TH: 11/15 – 16/21, Trojky: 9 – 7, Fauly: 22 – 19, Rozhodovali: Gabara, Fuska, Holländer, 250 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): „Dostali sme 89 bodov, čo je podľa mňa na domáci zápas veľmi veľa, aj keď treba uznať kvality súpera. Hrali ľahko, trestali každú našu chybu. Mali sme strašne veľa strát, čo my napríklad neviem potrestať. Začiatok sme mali taký, že sme trikrát spod koša nedali, tým pádom nám oni ušli, pretože to premenili a to je najväčší rozdiel v tom basketbale.“

Michal Kožár (hráč Karlovky): „S naším výkonom nie som spokojný. Robili sme strašne veľa ľahkých chýb v obrane, z čoho plynuli v prvom polčase útočné doskoky. V tom nás súper porážal. V druhom polčase sme ako počas celého zápasu riešili zle pick-n-roll, nevedeli sme zastaviť prieniky a hráčov, čo nám robilo veľké problémy. Oni to už len rozhadzovali a dávali ľahké koše. Výrazne som nespokojný s našim výkonom, pretože dnes bolo v našich silách poraziť Komárno.“