Muži A: VŠEMvs Karlovka A - TU Slávia Košice, 18:30

71
VŠEMvs KArlovka A
68
TU Slávia Košice

Keď už to vyzeralo tak, že Košice v poslednej štvrtine dokonajú obrat a napodobnia tak priebeh záveru stretnutia z konca októbra, bral si Milan Černický oddychový čas. Štyri minúty pred koncom bol desaťbodový náskok Karlovky už minulosťou, Košice viedli 59:62.

Nepriaznivý stav vysokoškolákov nakopol k výbornému záveru. Opäť zavreli obranu a rozbehli útok, v ktorom nerozhodoval jednotlivec, ale kolektív. Filip Lehman znižoval, Robo Bečarik and-one na vyrovnanie, David Abrhám piatimi bodmi ziskom otáčal skóre a Lukáš Hoferica uzatváral zápas dvoma úspešnými trestnými hodmi.

Posledné slovo mali východniari, no Jankovićova trojková strela v poslednej sekunde vypadla z obruče a hráči VŠEMvs Karlovka Bratislava sa mohli tešiť z prvej výhry nad súperom z hornej časti tabuľky.

O výhre rozhodla obrana Karlovky, ktorá až na pár výpadkov fungovala veľmi dobre. Svedčia o tom aj dva zisky Abrháma a Hofericu zo záveru zápasu.

Chalani stíhali dostupovať k súperovi a sťažovať mu streľbu a vysunutou obranou mu znepríjemňovali prechod. S minimom otvorených striel sa Košice nedokázali dostať do tempa, na druhej strane sa Karlovke darilo premieňať strely a aj preto takmer po celý zápas vyhrávala. Najjasnejší rozdiel v pohybe na ihrisku ukázali aktéri v prvej štvrtine, kde si domáci vypracovali desaťbodový, dokonca aj štrnásť bodový náskok a ten ich vo vedení držal až do polovice poslednej časti hry.

Najlepším strelcom Karlovky bol Lukáš Hoferica, zaznamenal 16 bodov a 11 doskokov, no bodový účet si okrem M. Jurčinu otvoril každý hráč na súpiske. Naopak, Košičanom zabrali iba Keely a Janković.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – KB Košice 71:68 (20:11,18:18,17:24,16:15) - štatistiky
Karlovka: Hoferica 16 & 11 doskokov, Abrhám 9, Bečarik 9, Brliť 4, Podhorský 2 (Židzik 9, Lehman 6, Žilík 6, Galád 5, Kožár 3, Krajčír 2, Jurčina 0)
Košice: Keely 23, Edwards 8, Baldovský 7 & 10 doskokov, Vlahovič 5, Baťka 4 (Jankovič 13, Jacobo 6, Galata 2, Avramovič 0, Járay 0, Lechman 0, Nuber 0)
TH: 16/23 – 16/21, Trojky: 5 – 4, Fauly: 24 – 21
Rozhodovali: Pipíška – Margala – Hudec

Povedali po zápase

Richard Leško, asistent trénera KB Košice: "V prvom rade gratulujem Karlovke k super výkonu, ktorý zdobila väčšia bojovnosť. Bol to tesný a vyrovnaný zápas, čo z našej strany nemal byť. Zhodnotím to asi tak, že viacerí chlapci z nášho tímu sa musia zobudiť a predviesť viac než v posledných zápasoch."

Saša Jankovič, forvard KB Košice: "Ako začnete hrať zápas, tak sa bude vyvíjať. Začali sme vlažne, nekoncentrovane, podcenili sme súpera a Karlovka sa chytila. Ťažko sa doťahuje celý zápas desať bodový rozdiel, v závere sa opäť potvrdilo, že nedokážeme zlomiť zápas. Gratulujem Karlovke k zaslúženému víťazstvu, ukázali väčšiu bojovnosť ako my."

Milan Černický, tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava: "To je zápas pre nás, svedčila nám bojovnosť, bojovali sme o každú loptu, výborne sme bránili, plus sme sa snažili čo najrýchlejšie hrať dopredu. Jediný Keely nám robil problémy. Toto by mala byť naša hra, to znamená bojovnosť, rýchly prechod do útoku a hlavne kvalitná obrana. My sme potrebovali takéto víťazstvo, dúfam, že nás povzbudí do ďalších bojov.

David Abrhám, krídelník VŠEMvs Karlovka Bratislava: "Počas celého zápasu to bolo veľmi vyrovnané. Mali sme výrobný vstup do zápasu, padlo nám viacero striel, agresívne sme bránili a v polčase sme boli stále v miernom vedení. V tretej štvrtine prišiel z našej strany mierny útlm, súper sa na nás dotiahol a prevzal vedenie. Rozhodovalo sa vo vyrovnanej koncovke, kde sme boli úspešní aj vďaka viacerým šťastným ziskom a strelám na konci."