Muži A: VŠEMvs Karlovka BA - BK Inter BA

Dátum podujatia:
04.10.2017
o 19:00
75
VSEMvs Karlovka Bratislava
87
BK Inter Bratislava

(20:19, 13:22, 23:25, 19:21)

Karlovka: Abrhám 20, Hlivák 14, Vido 8, Lehman 3, Podhorský 1 (Kožár a Kuffa po 12, Galád 3, Hašan 2, Bolek 0)

Inter: Rančík 24, Barač 16, Vlahovič 13, Matovič 6, Grznár 3 (Mrviš 12, Baťka 8, Kozlík 5, Bulatovič, Ondruš a Páleník 0)

TH: 22/16 - 18/8, Fauly: 21 - 20, Trojky: 9 - 9, Rozhodovali: Ženiš, Lamoš, Hudec

Povedali po zápase:

Peter Ivanovič, tréner Karlovky: "S výkonom aj výsledkom som pomerne spokojný. V tretej štvrtine nám súper výraznejšie odskočil. My sme sa dokázali vrátiť do zápasu, no stálo nás to množstvo síl, ktoré nám chýbali v závere. To rozhodlo o výsledku. Chceli sme nadviazať na posledný zápas z predchádzajúcej sezóny, ktorý sme odohrali práve proti Interu. Bol to jeden z našich najlepších duelov proti tomuto súperovi. To sa nám napokon aj podarilo."

Dávid Abrhám, hráč Karlovky: "Pre nás je to dobrý výsledok, hrali sme proti úradujúcemu majstrovi. Zápas mal v sebe špeciálny náboj, keďže išlo o bratislavské derby. Do výraznejšieho vedenia sa interisti dostali pred polčasom. V šatni sme si povedali, čo máme robiť. V treťom dejstve nám však odskočili, robili sme zbytočné chyby. Na konci sme to začali doťahovať, oni začali byť nervózni. Napokon to však udržali až do konca duelu."

Oliver Vidin, tréner Interu: "Na Karlovke sa hrá ťažko, no splnili sme úlohu favorita. Nechali sme oddýchnuť niektorých hráčov. Hrali sme to, čo sme potrebovali. Celý tím hral dobre, vyzdvihnúť musím najmä výkon Rada Rančíka, ktorý nás potiahol."

Radoslav Rančík, hráč Interu: "Karlovka hrala dobre, to musím uznať. Na konci výrazne stiahli náš náskok. My sme však hrali zodpovedne, a to je najdôležitejšie. Úvod bol vyrovnaný, no potom sme sa rozbehli a už to vyzeralo lepšie."