EUROVIA SBL Muži A BK Inter Incheba BA : VŠEMvs Karlovka 18:00

96
BK Inter Incheba Bratislava
68
VŠEMvs Karlovka Bratislava

Od úvodného rozskoku bolo na oboch celkoch vidieť vysoké nasadenie. Karlovka na začiatku platila "nováčikovskú daň", keď jej akcie nevychádzali podľa predstáv, čo Inter využil na vstup do zápasu šnúrou 5:0. Hra hostí bola rozhádzaná, skúsení hráči na domácej strane mali dostatok voľného priestoru v útoku, čo aj patrične využívali. Ak by sa dala jednoducho charakterizovať prvá štvrtina, tak by to bol súboj pivotov, na strane Interu ťahal Sedmák, na strane Karlovky to bol zase Hoferica. Strácanie lôpt a nervozita prispeli k faktu, že tréner Milan Černický musel už v prvej štvrtine brať oddychový čas, keďže sa ich rival začínal dostávať do trháku. Taktické pokyny prispeli k tomu, že úvodný tlak pominul a vysokoškoláci boli razom vyrovnaným súperom na palubovke. Manko sa začínalo zmenšovať a Hoferica úspešnou akciou necelú sekundu pred koncom prvej štvrtiny upravil na 22:19 z pohľadu domácich. Dobrá koncovka sa preniesla aj do druhej časti zápasu, kde bola Karlovka aktívnejším celkom a udržovalo tempo so súperom. Kožár dokonca trojkou stiahol na rozdiel jediného koša, z čoho začali byť hráči Interu zákonite nervóznejší. Potom ale prišla tvrdá lekcia z efektivity, niekoľko chýb na strane nováčika bolo potrestaných šnúrou 9:0 a prvý dvojciferným vedením Interu v zápase, logicky preto musel prísť oddychový čas. Ešte pred koncom polčasu sa začínala prejavovať herná kvalita na domácej strane a vedenie sa postupne navyšovali. Karlovku mohli mrzieť nepremenené trestné hody, ale pred druhým polčasom nebolo nič stratené, s Interom prehrávali iba 37:51. Vysoké tempo pokračovalo aj po prestávke, hra sa trochu pritvrdila, z čoho dokázal Inter ťažiť. Domáci sa aj vďaka Babicovi dostali do už viac ako 20-bodového vedenia a pomaly začali kontrolovať zápas vo svoj prospech. Karlovka to však stále nevzdávala, skóre sa však narastalo skôr na interistickej strane. Do poslednej štvrtiny sa vchádzalo za stavu 68:47, preto priestor dostali už aj hráči z rotácie na oboch stranách. Inter z nastúpenej hry nepoľavoval, Karlovka už nemala sily ani možnosti urobiť niečo výraznejšie so stretnutím. Záver sa preto už iba dohrával, Inter aj na šiesty pokus zdolal Karlovku, tentoraz 96:68 a ujal sa vedenie v štvrťfinálovej sérii.

Eurovia SBL - prvý štvrťfinálový zápas:

BK Inter Incheba Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava 96:68 (22:19, 29:18, 17:10, 28:21) - stav série 1:0

Body - Inter: Sedmák 20, Babič 16, Graham 13, Miloševič 9, Ward 8 (Parker 9, Udrih 7, Kuffa 5, Starosta 4, Bílik 3, Musil 0)

Body - Karlovka: Hoferica 19, Kožár 14, Žilík 5, Bečárik 2, Židzík 2 (Dědeček 14, Krajčír 8, Doležaj 2, Kucsa 2, Abrhám 0, Hlivák 0, Stránsky 0)

TH: 21/16 - 13/7, fauly: 19 - 20, trojky: 12 - 7, rozhodovali: Pipíška, Margala, Lamoš, 1500 divákov