EUROVIA SBL Muži A VŠEMvs Karlovka : BK Inter Incheba BA 18:30

59
VŠEMvs Karlovka Bratislava
89
BK Inter Incheba Bratislava

Inter zobral od úvodu taktovku stretnutia jasne do svojich rúk, v prvých minútach zaznamenal 7-bodovú šnúru, ktorá bola síce prerušená oddychovým časom na domácej strane, ale po ňom prišiel rovnaký počet bodov a svetelnej tabuli svietilo hrozivých 0:14. Karlovka mala veľké problémy s presadzovaním, nie že by nemala šance, ale kvalitná obrana Interu im nepovolila uskutočniť ľahké strely. Po šiestich minútach sa konečne domáci fanúšikovia dočkali, prvé dva body zaznamenal Kožár. Tento moment vysokoškolákov mierne herne prebudil, ale manko na súpera bolo už  dosť vysoké. Po prvej štvrtine strácala Karlovka na svojho mestského rivala 15 bodov, prehrávala 10:25. V druhej časti zápasu sa domáci opierali niekoľko chvíľ o streľbu za tri body, ale opäť to bol Inter, ktorý držal stretnutie vo svojej réžii. Neúnavne pokračoval v agresívnom a dynamickom pressingu, čím odpojil z hry pivotov Karlovky. Nízka efektivita streľby domácich prispela k tomu, že úradujúci majster sa ešte do konca prvého polčasu dostal do vyše 20-bodového vedenia. Po prvom polčase prehrávali zverenci Milana Černického 26:50. V druhom polčase sa Karlovka dostala viac do hry, Interu bola viac ako vyrovnaným súperom. Manko sťahovala veľmi pomalými krokmi, aj to hlavne vďaka Bečaríkovi. Pred záverečnou štvrtinou prehrávali domáci 47:67. Kým tretia štvrtina bola dobrá, tak začiatok štvrtej 10-minútovky bol zaspatý, Inter kontroval šnúrou 12:2 a osude zápasu bolo už potom rozhodnuté. Posledné minúty sa iba kozmeticky upravovalo skóre a Inter aj bez Bílika a Rančíka získal druhý štvrťfinálový zápas vo svoj prospech, na Karlovke zvíťazil 89:59.

Eurovia SBL - druhý štvrťfinálový zápas:

VŠEMvs Karlovka Bratislavva - BK Inter Incheba Bratislava 59:89 (10:27, 16:23, 21:17, 21:12)

Body - Karlovka: Bečarík 10, Kožár 5, Židzik 3, Hoferica 2, Žilík (Kucsa 15, Abrhám a Stránsky po 8, Doležaj a Hlivák po 3, Krajčír 2, Dedeček)

Body - Inter: Babić 20, Ward 15, Sedmák 11, Miloševič 10, Graham 6 (Parker 9, Starosta 6, Kuffa 5, Musil 3, Šimek a Udrih po 2)

TH: 7/3 - 19/15, fauly: 19 - 15, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Ženiš, Turčin, Lamoš, 250 divákov

Reportáž TA3 si môžete pozrieť tu, fotogalériu nájdete tu.