Muži A: VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK Inter Bratislava (2. zápas štvrťfinále)

Dátum podujatia:
09.03.2016
o 18:30
69
VŠEMvs Karlovka Bratislava
100
BK Inter Bratislava -

Basketbalistom Karlovky sa nepodarilo doma prekvapiť Inter, ani zopakovať toľko spomínaný výkon z konca základnej časti. Už v úvode si vypracoval podstatný náskok a o zápase bolo rozhodnuté. Ešte pred zápasom si prevzal náš David Abrhám ocenenie od predstaviteľov ligy ako Najlepší mladý hráč sezóny.

Za prvú štvrtinu padlo Interu takmer všetko. Nepremenené strely by šli spočítať na prstoch jednej ruky. Bolo to tým, že prišli nielen výborne strelecky pripravení, ale ani obrana Karlovky nešlapala podľa predstáv trénerov. "Vôbec sme nedodržali naše obranné zásady. Inter mal voľné strely a premenil všetky z prvých šiestich trojkových pokusov," konštatoval po stretnutí tréner Karlovky Milan Černický.

Jeho hráči na uptempo Interu nedokázali odpovedať. Hralo sa rýchlo a tvrdo, čo vyhovovali ostrieľanejším hráčom v tíme hostí. Vysokoškoláci dokázali v druhom polčase znížiť. Bolo to spôsobené aj tým, že Rado Rančík dostal minútu a pol pred polčasom technickú chybu za hodenie lopty o na zemi ležiaceho hráča. Bola to jeho piata chyba a už v zápase nenastúpil. "Toto sa mi ešte nestalo," hovoril po zápase. Jeho manažér Michal Ondruš bol podstatne adresnejší. "Čakáme spolu s hráčom Radom Rančíkom písomné ospravedlnenie od rozhodcu Ženiša. Ak sa tak nestane, tak ho bohužiaľ budeme musieť včas vetovať," nechal sa počuť.

0a830dc1-344c-4ef1-8d6a-191c22a4b097

V druhom polčase sa pribrzdila kanonáda Interu spoza trojkového oblúka a Karlovka sa na chvíľu nadýchla k zníženiu pod 20 bodov. Hráči hostí však nepripustili žiadne prekvapenia a pokračovali v tvrdej hre, zvyšovali svoj náskok. Inter dominoval aj v ďalšom zápase s Karlovkou. Proti mestskému rivalovi to nebudeme mať o nič jednoduchšie ani v sobotu, kedy proti nemu nastúpime na Pasienkoch o 18:00. Príďte nás povzbudiť! Keďže má Inter už mečbal, môže to byť posledný zápas sezóny!

VŠEMvs Karlovka Bratislava – BK Inter Bratislava 69:100 (15:34, 20:20, 15:23, 19:23), stav série - 0:2 - štatistiky
Karlovka: Kožár 18, Hoferica 9, Hlivák 7, Žilík 6, Brliť 1 (Abrhám 7, Lehman 6, Galád a Židzik po 5, Hašan 3, Bečarik 2, Krajčír 0)
Inter: Rančík R. 20, Miloševič a Taylor po 10, Kuffa 8, Subotič 7 (Bílik 19, Cvetinovič 12, Marič 7, Bulatovič 4, Páleník 2, Ondruš 1)
TH: 18/13 – 25/21, Trojky: 6 – 11, Fauly: 25 – 21, Rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Turčin

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): „Chceli sme byť vyrovnanejší súper Interu. Hlavne prvá štvrtina nám ušla o 20 bodov, a potom sme to už mali veľmi ťažké. Vôbec sme nedodržali naše obranné zásady. Inter mal voľné strely a premenil všetky z prvých šiestich trojkových pokusov."

Dávid Abrhám (hráč Karlovky): „Inter má veľmi dobrý a kvalitný tím. Od prvej sekundy hrali veľmi agresívne na oboch stranách ihriska. Vyvíjali na nás tlak, vytvorili si 20-bodové vedenie a po zvyšok zápasu to už iba udržiavali. V prvej štvrtine sme zle rotovali v obrane, vôbec sme nedostupovali k hráčom a Inter to využil."

Michal Ondruš (manažér Interu): „K dnešnému zápasu nemám čo povedať, iba toľko, že čakáme spolu s hráčom Radom Rančíkom písomné ospravedlnenie od rozhodcu Ženiša. Ak sa tak nestane, tak ho bohužiaľ budeme musieť včas vetovať."

Radoslav Rančík (hráč Interu): „Očakávali sme takýto priebeh. Po prvej štvrtine bolo po zápase a nie je čo riešiť. Dnes sme opäť vyhrali veľmi sucho a nebudem hodnotiť posledný zápas základnej časti, Karlovka tam zahrala dobre jeden polčas, ale zápas sa hrá na štyri štvrťky. To, že niekto zahrá dobre polčas, neznamená nič."