Muži A: VŠEMvs Karlovka Bratislava - Iskra Svit

Dátum podujatia:
26.10.2016
o 19:00
82
VSEMvs Karlovka Bratislava
92
Iskra Svit

"Keby sme si po celý zápas plnili naše obranné povinnosti tak, ako sme sa dohodli, vyzeralo by to úplne inak," povedal forvard Marek Doležaj po zápase 6. kole Eurovia SBL. V ňom bratislavskí "Vysokoškoláci" podľahli Iskre Svit pomerom 82:92.

Výsledok však celkom nekorešponduje s priebehom stretnutia. Hostia totiž takmer po celých tridsať minút držali opraty zápasu vo svojich rukách. Na konci prvej štvrtiny vytiahli svoj náskok nad desaťbodovú hranicu a už sa za svojím súperom neobzreli. Postupne vyhrávali aj o 30 bodov. Až v posledných minútach zápasu, kedy Karlovka sťahovala hrozivé manko k desiatim bodom. Karlovka predviedla v poslednej časti hry priam basketbalový tajfún a súpera zmietla 27:9. To ale bolo na výhru pramálo."Poviem na rovinu, na konci sme sa ešte museli strachovať, aby sme si to vedenie udržali," vravel tréner Svitu Michal Madzin po zápase.

Nespokojní s výkonom na ihrisku sú aj tréneri, ktorí čakali od našich chalanov viac. Sklamanie tlmočil asistent trénera Tomáš Polák: "Trénerský tím dnes nie je vôbec spokojný s niektorými vecami, ale to budeme riešiť interne. Štvrtá štvrtina nebola obrazom hry. Svit bol lepší po celý zápas a ten záver nazývam iba takou falošnou snahou. A to má nulovú výpovednú hodnotu," komentoval zlepšený záver zápasu T. Polák.

Doteraz pochvaľovaná defenzíva Karlovky v prvej štvrtine dovolila hosťom až 29 bodov a v tretej ďalších 35. Aj preto sa bodové konto Svitu v poslednej časti hry nebezpečne blížilo k hranici sto bodov. Svit si pomáhal najmä útočným doskokom, ktorý pretavil do 20 bodov z "druhej šance".  Tá napokon nepadla. "Svište" totiž v záverečnej štvrtine nedokázali skórovať s ľahkosťou ako pred tým. Navyše, hráči Karlovky sa rozbehli a strely, ktoré im predtým z košov vypadávali, tentoraz padali dnu. Náskok hostí sa tak rapídne skracoval a napokon sa zastavil na čísle desať.

VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK Iskra Svit 82:92 (15:29, 21:19, 19:35, 27:9) - stats
Karlovka: Hlivák 25, Krajčír 7, Židzik 6, Kožár 2, Podhorský 0 (Doležaj 14, Abrhám 11, Hašan 10, Pasovský 6, Halmeš 1, Brliť 0)
Svit: Palm 20, Bachan 18, Singletary 15, Jankovič 13, Fleming 12 (Shoutvin 12, Sarna 2, Bizub a Kubaský 0)
TH: 20/13 - 25/22, Fauly: 23 - 25, Trojky: 11 - 8, Rozhodovali: Turčin, Bara, Bartoš

Povedali po zápase:

Saša Janković (hráč Svitu): "Našim cieľom bolo nastúpiť agresívne do zápasu, čo sa nám podarilo. Spravili sme si veľký, až 30-bodový náskok. Karlovka však od začiatku štvrtej štvrtiny začala hrať veľmi dobre. My naopak zle a dovolili sme im dotiahnuť sa na desať bodov. To je ale do budúcnosti škola pre mladých hráčov, ktorí dnes videli, že keď trochu poľavia, súper to bude trestať."

Michal Madzin (tréner Svitu): "Začať zápas takto svižne a agresívne, to je taktika do každého zápasu. Byť plní energie a nasadenia, to sa nám podarilo splniť. V závere zápasu mal prísť nový dych, ktorý ale nesplnil to, čo sme čakali. Za stavu o 30 bodov prišli mladí chalani a čakali sme, že donesú novú energiu. Na konci sme sa - poviem na rovinu - aj strachovali o konečný výsledok."

Marek Doležaj (hráč Karlovky): "To, čo máme v zápase robiť, sme začali až v poslednej štvrtine. Začali sme lepšie brániť a aj sa ukázal rozdiel oproti zvyšku stretnutia, kedy sme dostávali ľahké koše. Ukázali sme, že sa dokážeme dotiahnuť z tridsiatich bodov na desať."
Tomáš Polák (asistent trénera Karlovky): "Veľké sklamanie. Trénerský tím dnes nie je vôbec spokojný s niektorými vecami, ale to budeme riešiť interne. Štvrtá štvrtina nebola obrazom hry. Svit bol lepší po celý zápas a ten záver nazývam iba takou falošnou snahou. A to má nulovú výpovednú hodnotu."

Ďalší program VŠEMvs Karlovka Bratislava:

7.kolo 5.11.2016 18:00 Levice - Karlovka
8.kolo 9.11.2016 19:00 Karlovka - Spišská N.V.
9.kolo 12.11.2016 18:00 Prievidza - Karlovka
10.kolo 16.11.2016 19:00 Karlovka - Komárno

Záznam Huste.tv