Muži A: VSEMvs Karlovka Bratislava - MBK Handlová

Dátum podujatia:
19.10.2016
o 19:00
60
VSEMvs Karlovka Bratislava
83
MBK Handlová

V stretnutí 4. kola Slovenskej basketbalovej ligy sa stretli v Bratislave celky, ktoré už v príprave odohrali dva vzájomné zápasy. V predsezónnom meraní síl to vyšlo 1:1, keď si obaja aktéri postrážili domáce prostredie. V stredajšom zápase ale dominoval hosťujúci tím z MBK Handlová, ktorý vyhral 83:60. Pre VŠEMvs Karlovka Bratislava je to druhá prehra v sezóne.

"V prvom polčase sme nedali veľa ľahkých košov a preto sme sa dostali do desaťbodového manka," hodnotil po stretnutí s Handlovou tréner Peter Ivanovič. Jeho zverencom síce, podobne ako v zápase s Košicami, bežala obrana na plné obrátky a súpera dokázali udržať na 37 bodoch, v ani jednej štvrtine nedokázali vsietiť viac ako 20 bodov. Aj preto vchádzali do poslednej časti hry so 14-bodovou stratou, ktorú už nedokázali zvrátiť. Naopak, handlovská lavička sa do súpera zahryzla ešte viac a náskok hostí navýšila o ďalších 10 bodov. Ako zhodnotil kouč P. Ivanovič, hra Karlovky sa v posledných minútach úplne rozpadla.

Tréner hostí Lubomír Růžička po zápase hovoril o dôležitosti prípravného dvojzápasu, pretože vďaka nemu sa jeho zverenci pripravili na 4. kolo veľmi poctivo a Karlovku v ničom nepodcenili. Posilnení skúseným rozohrávačom Nenadom Miloševičom sa Handlovčania prezentovali lepším útokom i obranou. A to nielen v porovnaní s predsezónnymi stretnutiami, ale aj s tým, čo predvádzali do tých chvíľ v SBL. "Je to len naša prvá výhra, ale to je cena za to, že máme úplne nový tím. Aj ja som prišiel až deň pred prvým kolom, čo bolo isto jedným z dôvodov našej hry. Som ale presvedčený, že túto tvrdú drinu zúročíme neskôr v sezóne," tvrdil po stretnutí Nenad Miloševič, ktorý sa k tímu pripojil len tesne pred prvým kolom a so spoluhráčmi musel pracovať na zohranosti. Zlepšenie tímového výkonu aa prvú výhru Handlovej si napokon "odniesla" Karlovka.

VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Handlová 60:83 (15:20, 13:17, 13:18, 19:28) - štatistiky
Karlovka: Židzik 10, Abrhám, Brliť a Kožár po 6, Hlivák 5 (Hašan 7, Doležaj 6, Pasovský a Podhorský po 5, Halmeš a Stránsky po 2, Krajčír 0)
Handlová: Miloševič a Sedmák po 18, Thompson 11, Stria 3, Zejak 2 (Wright 17, Jelínek 5, Haviar 4, Mátych 3, Rozim 2, Bennett 0)
TH: 8/6 - 14/11, Fauly: 14 - 15, Trojky: 4 - 12, Rozhodovali: Lamoš, Holländer, Sirocký

Povedali po zápase:

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): "V prvom polčase sme spravili priveľa chýb, nepremieňali sme ľahké strely a šli sme do desaťbodového manka. Dobre sme ale bránili. Do druhého polčasu sme si povedali, že budeme agresívnejší, urobíme väčší tlak na súpera, ale body stále neprichádzali. Napokon sme upustili od útočného i obranného konceptu, súper išiel cez nás a tým pádom vyhral."

Jakub Pasovský (hráč Karlovky): "Na ihrisko som sa dostal, keď už bolo viac-menej rozhodnuté. Tréner mi dal minúty, aby som nabral zápasové skúsenosti z najvyššej súťaže. Povedal mi, že sa mám sústrediť najmä na obranu a útok už potom príde."

Lubomír Růžička (tréner Handlovej): "Pomohli nám dva aspekty. Jedným bola prehra tu na Karlovke v prípravnom zápase, kde si domáci tím získal rešpekt u mojich hráčov. Druhým bolo, že sme bojovali o každú odrazenú loptu. Odpracovali sme si to na palubovke v obrannej fáze a bod po bode sme zvyšovali vedenie. Keď sme potom prečkali mini-šnúru Karlovky, zápas sme definitívne zlomili."

Nenad Milošević (hráč Handlovej): "Dnes sme zlepšili tie oblasti hry, v ktorých sme v doterajších zápasoch horeli, najmä obranu. Je to vec detailov a súhry. Na tréningoch tvrdo pracujeme, dnes sme makali a dali sme do toho aj srdce. Keď bolo zle, tak sme jeden za druhého napravili chyby. Je to len naša prvá výhra, ale to je cena za to, že máme úplne nový tím. Aj ja som prišiel až deň pred prvým kolom, čo bolo isto jedným z dôvodov našej hry. Som ale presvedčený, že túto tvrdú drinu zúročíme neskôr v sezóne."