Muži A: VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK SPU Nitra

Dátum podujatia:
23.11.2016
o 19:00
92
VŠEMvs Karlovka Bratislava
65
MBK SPU Nitra

Výborný tímový výkon, agresívna obrana a rýchly protiútok rozhodli, že VŠEMvs Karlovka Braislava si v 12. kole podržala s prehľadom domáce hradby. Hostia z Nitry neboli v žiadnom z dôležitých štatistických ukazovateľov lepším celkom a a ihrisku iba v niektorých momentoch pôsobili ako domácim vyrovnaný tím. 

Karlovka bola vo vedení už od úvodu, kedy jej padli dve trojky z rúk Ivana Židzika a Dalibora Hliváka. Od toho momentu sa Bratislavčania už neobzerali a v druhej štvrtine sa prehupli pre 10-bodovú a neskôr 20-bodovú hranicu. Zverenci Petra Ivanoviča tlačili na rozohrávku Nitry od úvodných minút, čím len málokedy dovolili súperovi pokojný útočný prejav. Naopak, sami prechádzali často do protiútokov a z brejkových situácii dávali ľahké koše. "Hráči dnes od začiatku plnili pokyny a aj keď sme mali zopár kratších výpadkov koncentrácie, zápas sme zvládli a zaslúžene vyhrali. Chceli sme hrať rýchle protiútoky, čo sa nám darilo a tiež sme dobre bránili,“ povedal po zápase tréner Peter Ivanovič.

Karlovka dominovala v hra pod oboma košmi, súpera preskákala pomerom 37:24, zaznamenala dvojnásobok asistencií a v porovnaní so súperom premenila oveľa viac striel - úspešnosť za tri body mala 39% a za dva body až 69%. Braňo Brliť však chcel ostať nohami na zemi: "Ani dnes sme sa nevyhli chybám, ale hrali sme pomerne konštantne. Boli tam úseky, ktoré keď zopakujeme proti silnejším súperom, budeme nebezpeční. Musíme ale tieto úseky natiahnuť na celý zápas. Nemôžeme hrať proti silnejším súperom iba desaťminútové zápasy. Dnes nás výhra o 30 bodov teší, bude nás to motivovať do ďalšej práce."

Dôležitou úlohou bolo postrážiť výborného strelca Juevola Mylesa, ktorý napokon zaznamenal 15 bodov, srbský pivot Pejovič 20 bodov. Najlepším hráčom Karlovky bol v stredu Marek Doležaj. Mladý slovenský krídelník pridal k solídnej obrane aj 16 bodov, 7 doskokov a 3 asistencie. Dalibor Hlivák sa aj vďaka štyrom trojkám dostal na hranicu 20 bodov, pridal po 7 doskokov i asistencií. Iva Židzik dal 16 bodov a doskočil 5 lôpt.

Karlovku čaká v sobotu cesta do Košíc, kde si sily zmeria s náročným súperom. Zápas začína o 18:00.

VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK SPU Nitra 92:65 (24:15, 26:19, 19:18, 23:13)
Karlovka: Hlivák 20, Židzik 16, Krajčír 7, Kožár 2, Galád 0 (Doležaj 16, Brliť 13, Abrhám 7, Halmeš 5, Lehman 4, Hašan a Podhorský po 1)
Nitra: Pejovič 20, Myles 15, Štefek 12, Novysedlák 11, Otovič 3 (Ostojič a Miloševič po 2, Ábel, Pánis a Samek 0)
TH: 19/15 - 15/10, Fauly: 23 - 23, Trojky: 9 - 5, Rozhodovali: Turčin, Margala, Hudec

Povedali po zápase:

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): "Hráči dnes od začiatku plnili pokyny a aj keď sme mali zopár kratších výpadkov koncentrácie, zápas sme zvládli a zaslúžene vyhrali. Chceli sme hrať rýchle protiútoky, čo sa nám darilo a tiež sme dobre bránili.“

Branislav Brliť (hráč Karlovky): "Ani dnes sme sa nevyhli chybám, ale hrali sme pomerne konštantne. Boli tam úseky, ktoré keď zopakujeme proti silnejším súperom, budeme nebezpeční. Musíme ale tieto úseky natiahnuť na celý zápas. Nemôžeme hrať proti silnejším súperom iba desaťminútové zápasy. Dnes nás výhra o 30 bodov teší, bude nás to motivovať do ďalšej práce."

Dragan Ristanovič (tréner Nitry): "Neviem, prečo sa to stále opakuje, že buď zle začneme, alebo zle končíme. Máme veľké výkyvy a nehráme od začiatku do konca rovnako dobre. Dnes rozhodla aj neskúsenosť našich hráčov, pričom nám chýba v dôležitých momentoch aj líder."

Jakub Novysedlák (hráč Nitry): "Najväčším rozdielom dnes bola agresivita. Karlovka na nás vybehla, bojovali a bránila tvrdšie ako sme možno zvyknutí. Hrali s väčším srdcom a to bolo aj vidieť."´