Muži "A": VŠEMvs Karlovka - EUCOS Levickí Patrioti, 18:30

Dátum podujatia:
25.11.2015
o 18:30
65
VŠEMvs KArlovka
93
EUCOS Levickí Patrioti

Drobizg a dorast sa v stredu na Karlovke bavil basketbalom a povzbudzovaním.

Na zápas 16. kola pricestovali do Športovej haly profesora Rovného Levickí Patrioti. Hráči VŠEMvs Karlovka Bratislava ich chceli prekvapiť nielen agresívnou hrou, ale aj početnou detskou kulisou. Hoci prvá polovica plánu nevyšla podľa plánu, druhá sa podarila dokonale. Decká z prípraviek a karloveského dorastu zaplavili okolie palubovky a vedení Martinou Mackovičovou pomáhali povzbudzovať svoje dospelejšie vzory.

Napriek ich snahe sa ale Karlovke podarilo podať presvedčivý výkon iba v dvoch štvrtinách zápasu. Vo zvyšných častiach hry na svojho súpera nestačili. Najciteľnejšie to bolo pri porovnaní obrannej hry súperov. "Prišli sme sem s tým, že chceme zachytiť zápas už od úvodu tvrdou obranou, doskokmi a protiútokmi," prezradil po zápase krídelník hostí Vlado Klár. Jemu i jeho spoluhráčom sa na palubovke Karlovky podarilo naplniť predsavzatia do bodky. Po štyroch minútach vyhrávali už 12:3, postupne si budovali svoj náskok a pred záverom polčasu šli do vedenia 52:27.

V poslednej minúte prvej polovice ale Karlovešťania zapli k silnému záveru. Zaknihovali zisk a znížili náskok Levíc o sedem bodov na 52:34. Podobne im vyšiel aj záver druhého polčasu, no to už mali Levičania vybudovaný viac ako tridsať bodový náskok. "Hrať dve - tri minúty dobre, to je veľmi málo so súpermi ako sú Levice či Prievidza," povedal kapitán tímu a autor 20 bodov Michal Kožár, ktorý tiež získal tri lopty. On a jeho spoluhráči boli v stredu večer slabším tímom aj na doskoku (29:42). Z 29 lôpt ich získali až 14 pod košom súpera. Podobne, ako v zápase s Prievidzou, aj tentoraz ich však využili iba na 8 bodov z druhej šance.

Hráči Levíc boli počas celého zápasu agresívnejší, vysunutou obranou robili domácim obrovské problémy. V prvom polčase potiahol hostí Milan Žiak, výborný zápas v drese hostí zahral aj M. Markovič a s postupom času aj G. Valentine, ktorý dostával v rozbitej obrane Karlovky veľa priestoru na smeče.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – EUCOS Levickí Patrioti 65:93 (16:30,18:22,15:15,16:26) - štatistiky
Karlovka: Kožár 20, Židzik 7, Hašan 4, Hlivák 3, Žilík 1 (Brliť 9, Mäsiar 7, Bečárik a Hoferica 6, Podhorský 2, Abrhám 0,Galád 0)
Levice: Markovič 19, Žiak 14, Stojadinovič 13, Kovacevic 7, Miljkovič 6 (Valentine 16, Granger 12, Klár 4, Marchyn 2, Drapák 0, Rozim 0)
TH: 15/20 – 21/39, Trojky: 6 – 6, Fauly: 22 – 30

Vlado Klár, hráč EUCOS Levickí Patrioti
"Prišli sme sem s tým, že chceme zachytiť zápas už od úvodu tvrdou obranou, doskokmi a protiútokmi. To sa nám podarilo, zápas sme kontrolovali od začiatku a zaslúžene sme vyhrali. Tak ako pre každého, aj pre nás je lepšie, keď zachytíme úvod zápasu, pokojnejšie sa nám hrá."

Ladislav Lutovský, asistent trénera EUCOS Levickí Patrioti
"Bol to pre nás ťažký zápas, pretože sme vedeli, že Karlovka doma vie byť nepríjemná. V niektorých úsekoch hry sa to aj prejavilo, no prevážilo to, že sme sa dobre pripravili, najmä v obrane. Takticky sme vyradili niektoré útočné sety Karlovky a tým aj niektorých ich kľúčových hráčov."

Michal Kožár, hráč VŠEMvs Karlovka Bratislava
"Opakujú sa stále tie isté chyby, ktoré nevieme odstrániť. V prvom polčase sme mali dobré nasadenie, no v obrane sme mali problémy. Dali nám veľa ľahkých košov a isúper išiel do dvadsať bodového vedenia, čo sme nedokázali zastaviť. Až potom sme dokázali vyrovnať hru a s tým nie som spokojný."

Peter Ivanovič, asistent trénera VŠEMvs Karlovka Bratislava
"Začali sme málo agresívne. Prvých päť minút sme mali málo faulov a dostávali sme z každého útoku kôš. Zobudili sme sa až v druhej polovici prvej štvrtiny, začali sme byť agresívnejší, no nazbierali sme rýchlo päť faulov a tie potom súper trestal trestnými hodmi. Druhú a tretiu štvrtinu sme odohrali pomerne vyrovnane, zlepšili sme agresivitu. Začali sme ale opäť robiť hlúpe chyby a straty a náskok súpera ďalej rástol."