Muži A: VŠEMvs Karlovka - BK Iskra Svit, 18:30

69
VŠEMvs Karlovka Bratislava
65
BK Iskra Svit

Svit vstúpil do zápasu už aj s novými posilami, premiérovo sa v drese Iskry predstavil Mikulić a Blagojević, naopak pre Karlovku to bol premiérový zápas v novom ročníku. Nervozita opadla hneď v úvode, domáci celok vyrazil na svojho súpera a bez rešpektu sa dostal do vedenia. Podtatranci sa však prvotného tlaku nezľakli a niekoľkými vydarenými akciami v rade sa dostali do tesného vedenia. Prvá štvrtina priniesla energický basketbal a hlavne vyrovnaný priebeh, Svit ju nakoniec tesne vyhral 17:16. V druhej 10-minútovke mierne opadla energia na oboch stranách, pribudlo nepresností, ale tieto fakty v konečnom dôsledku hrali do karát Karlovke. Zverenci Milana Černického sa ujali opäť vedenia a vďaka tímovejšiemu výkonu prekonávali individualistický prístup Svitu. Koncovku prvého polčasu uzavrel s klaksónom úspešným pokusom Doležaj, ktorý upravil na 37:30 pre domácich. Hráči Karlovky po prestávke pridali hlavne v defenzíve a ich súper začal mať oveľa väčšie problémy s presadzovaním sa. V polovici štvrtiny sa prvýkrát dostali vedenie cez viac ako 10-bodovú hranicu a takto sa to držalo s drobnými obmenami až do poslednej štvrtiny. Záverečná časť priniesla drámu ako sa patrí, Svit totiž nezložilo manko a začalo pred koncom nebezpečne sťahovať. Psychologická výhoda Karlovky prestala fungovať necelú minútu pred koncom, keď zverenci Rudolfa Juga stiahli na jediný bod. Následne však chladnokrvne premenil trestné hody Doležaj, ale necelých osem sekúnd pred koncom skóroval po druhej šanci hosťujúci Blagojević. Karty mala v rukách stále Karlovka, z čiary trestných hodov ju podržal Hoferica, ktorý upravoval na 68:65. Šancu mal ešte Svit, ale Mikulić nepremenil svoju strelu a bolo rozhodnuté. Derniéra Mareka Doležaja v drese Karlovky dopadla úspešne, zverenci Milana Černického vstúpili do nového ročníka víťazstvom 69:65 nad Svitom.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – Iskra Svit 69:65 (16:17,21:13,14:13,18:22)

Body - Karlovka: Hoferica 16, Doležaj 14, Hlivák 6, Kožár 4, Brliť 3 (Hašan 10, Podhorský 5, Bečárik 4, Židzik 4, Galád 3, Jurčina 0, Krajčír 0)

Body - Svit: Petrucelli 14, Pipíška 11, Adenekan 10, Findura 3, Bachan 0 (Mikulić 11, Blagojević 8, Bakare 5, Dratva 3, Belavý 0, Gajdoš 0, Skvašík 0)

TH: 17/23 – 11/20, Trojky: 4 – 2, Fauly: 23 – 24,  Rozhodovali: Brziak – Tomašovič – Životský, 300 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): „Všetko sa odvíjalo od obrany, kde sme ubránili Svit na 65 bodov. Strelecky to bolo slabšie, ale samozrejme to bol len prvý zápas. Bola tam trocha nervozita, ale treba chlapcov pochváliť za bojovnosť pod košom a nasadenie. Pozitívne to hodnotím hlavne v obrannej fáze, ale aj útočnej .“

Branislav Brliť (hráč Karlovky): „V prvom rade to bol náš prvý súťažný zápas, ten je úplne špecifický a iný ako všetky ostatné v sezóne. Jediným motívom zápasu je vyhrať, to sa nám podarilo. To, že to herne vyzeralo nie úplne ideálne, na to teraz nemusíme dávať taký dôraz. Hlavne, že sa vyhralo. Tie chyby, ktoré tam boli, musíme naprávať. Bolo strašne veľa chýb v obrane, napriek tomu, že tam to skóre bolo relatívne nízke, tak tá obrana nebola úplne ideálna. Verím, že od zápasu k zápasu sa budeme zlepšovať a budeme odstraňovať tie chyby, ktoré tam boli v obrane i útoku.“