Prípravné stretnutie: BK Inter Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava

88
BK Inter Bratislava
80
VŠEMvs Karlovka Bratislava

Na oboch stranách nenastúpili tímy v plnej sile, ale divákom sa už predstavilo aj viacero nových tvárí. Ako sa dalo čakať, úvod stretnutia bol opatrný, keďže išlo o prvé stretnutie v rámci série prípravných zápasov. V úvodných minútach duelu to bol hlavne strelecký duel domáceho Rančíka s tímovejším výkonom Karlovky. Prvá štvrtina sa niesla vo vyrovnanom duchu, domáci sa spoliehali hlavne na streľbu za tri body, vďaka čomu vyhrávali po prvých desiatich minútach 24:20. Hostia z Karlovky nezachytili úvod druhej časti zápasu, skrz svoje straty umožnili svojmu mestskému rivalovi odskočiť na dvojciferný rozdiel a stále mu umožňovali streľbu za tri, ktorá bola mimoriadne efektívna. Do konca prvého polčasu začal náskok Interu výraznejšie narastať, veľkou mierou prispelo strelecké trápenie na strane hostí. Po dvoch štvrtinách viedol domáci celok 51:34. Kým začiatok druhej 10-minútovky patril Interu, úvod tretej štvrtiny bol v réžii Karlovky, ktorej vyšiel vstup a razom sa opäť vrátila do zápasu. V tejto fáze pôsobili zverenci Milana Černického sviežejším dojmom a neustále dotierali na favorita. Inter sa z tlaku dostal až v závere štvrtiny, keď trojkou Jankoviča upravil na 70:61. Tlak Karlovky nepoľavoval ani v poslednej štvrtine, ale vlastnými chybami umožnili súperovi odskočiť zase raz na dvojciferné vedenie. V závere sa skóre už iba upravovalo, Karlovka nakoniec stiahla manko na rozdiel 8 bodov a s Interom prehrala na úvod prípravy 80:88.

BK Inter Bratislava - VŠMEvs Karlovka Bratislava 88:80 (24:20, 27:14, 19:27, 18:19)

Body - Karlovka: Kožár 17, Hlivák 10, Abrhám a Židzik po 9, Hašan 8, Brliť 7, Hoferica a Jurčina po 5, Podhorský 4, Galád a Stránsky po 3

Body - Inter: Kuffa 23, Rančík 15, Rakič 14, Jankovič 12, Bílik 8, Bulatovič 6, Mrviš a Páleník po 5, Bannister a Ondruš

Rozhodovali: Turčin, Hančík, Hudec, 150 divákov