Slovenský pohár Muži A BK Inter Incheba BA : VŠEMvs Karlovka BA

97
BK Inter Incheba BA
64
VŠEMvs Karlovka BA

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava prehrali v piatkovom zápase štvrťfinále Slovenského pohára na palubovke BK Inter Incheba Bratislava 64:97 a zo súťaže vypadli.

Budiš Slovenský pohár - štvrťfinále:
BK Inter Incheba Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava 97:64 (28:19, 27:24, 19:12, 23:9)
Zostava a body Karlovky: Dalibor Hlivák a Kožár po 10, Žilík a Židzik po 7, Hoferica 4 (Abrhám 9, Kucsa 8, Krajčír a Stránsky po 4, Dominik Hlivák 1, Dědeček 0), najviac bodov Interu: Sedmák a Starosta po 19, Bílik 13.
TH: 25/18 - 18/12, fauly: 16 - 24, trojky: 5 - 6, 400 divákov

O zložení dvojíc pre štvrťfinále Slovenské pohára rozhodovalo postavenie tímov v tabuľke SBL po 18. kole súťaže. Vtedy ôsma Karlovka dostala za súpera vtedajšieho lídra Inter. Pohárové meranie síl mestských rivalov bolo už štvrté v aktuálnej sezóne, vo všetkých dominoval úradujúci majster a inak tomu nebolo ani v piatok. Domáci mali výborný vstup do stretnutia, keď zaznamenali prvých osem bodov. Inter sa už v 4. minúte ujal dvojciferného vedenia (12:2) a svoj náskok postupne zveľaďoval. Karlovka zabojovala v druhej štvrtine a minútu pred polčasovou prestávkou sa jej podarilo znížiť manko na rozdiel ôsmich bodov.

Druhý polčas však už bol v úplnej réžii Interu. "Žlto-čierni" zapli v obrane na vyššie obrátky a nováčikovi dovolili za tretiu a štvrtú štvrtinu zaznamenať spolu len 21 bodov. Lídrom domácich bol Peter Sedmák, ktorému iba dve asistencie chýbali k uznávanému triple-double, keď k 19 bodom pridal aj 12 doskokov a 8 finálnych prihrávok. Inter po výsledku 97:64 postúpil na finálový turnaj SP do Komárna, jeho semifinálovým súperom bude obhajca trofeje Iskra Svit.

Hlas po zápase:

Milan Černický, tréner Karlovky: "Chceli sme byť Interu vyrovnaným súperom, ale začali sme veľmi zle – 0:8. Inter nás predčil v rýchlosti a hlavne v agresivite. Neskôr v druhej štvrtine sme zápas - dá sa povedať - vyrovnali, ale prejavila sa kvalita súpera, ktorý hral počas celého zápasu tvrdo v obrane. Na záver som už dal šancu všetkým hráčom. Určite to bolo zaslúžené víťazstvo Interu, aj keď sme ho chceli viac potrápiť."