Starší žiaci - MBK Karlovka : BK Lokomotíva Sereď

Dátum podujatia:
18.03.2018
o 13:00
53
MBK Karlovka
32
BK Lokomotíva Sereď

Na domácej palubovke sme pokračovali v spoločnej 2. lige starších žiakov a žiakov. Po nedeľnom obede naši chalani privítali súpera zo Serede, s ktorým dohrali odložený dvojzápas z februára.

IMG_3794

1. zápas
MBK Karlovka Bratislava - BK Lokomotíva Sereď 53:32

Štvrtiny: 13:12, 15:3, 14:7, 11:10
Fauly: 23 - 10
TH: 8/16 - 6/22
Trojky: 0 - 0

Karlovka: Trenka 19, Paulis 14, Brenčič 5, Brutenič, Vlk a Konečný po 4, Bárdoš 2, Ružek 1
Sereď: Oborak 16, Rumpík 6, Židek 4, Malý 3, Mrlák 2, Bohaček 1

2. zápas
MBK Karlovka Bratislava - BK Lokomotíva Sereď 60:32

Štvrtiny: 14:4, 16:10, 22:10, 8:8
Fauly: 9 - 13
TH: 3/9 - 1/6
Trojky: 1 - 1

Karlovka: Trenka 17, Konečný 15, Paulis 13, Brenčič 6, Vlk 5, Bárdoš 4
Sereď: Malý 8, Židek a Mrlák po 6, Oborak a Boháček po 4, Mesaroš 2

Povedali k zápasom:
Marek Ribánsky, tréner Karlovky: "Tak ako vyzerala predzápasová rozcvička, tak sme aj vstúpili do zápasu - nekoncentrovaní. Je to zrejme podmienené tým, že súperov dobre poznáme a nedokážeme sa dostatočne na zápasy dostatočne koncentrovať. Budúcu sezónu sa nám môže takýto prístup vypomstiť a to si asi slabo uvedomujeme. V zápasoch bolo badať zlepšenie pri obrane hráča s loptou, vyvíjali sme väčší tlak na loptu pri súperovej tranzícii, z čoho sa nám podarilo získať niekoľko lôpt (ale aj hlúpych faulov - v prvom zápase 23 faulov!!!), následne nám však chýbala spomínaná koncentrácia pri prechode do útoku (kroky, nepresná prihrávka), alebo pri zakončení. Už to nemôže byť len o dvoch/troch hráčoch, ktorí sa dokážu presadiť. Práve teraz je ideálna možnosť na to, aby aj ďalší hráči získali väčšie sebavedomie do ťažších zápasov v budúcnosti. Body sa dokážu však nahradiť aj inými činnosťami, napr. pri doskakovaní, v čom sme tiež veľmi nevynikali. Treba však spomenúť aj fakt, že máme v družstve niekoľko nových hráčov, pre ktorých sú to prvé zápasy, čo je určite pozitívum že ich zapájame, ale potrebujú trochu času, aby sa "zorientovali". Slabá koncentrácia nás sprevádzala aj pri streľbe trestných hodov - 44% (11/25) je slabé číslo. Uvedomujem si, že napriek víťazstvám je moje hodnotenie dosť negatívne, ale je to jednoducho fakt - musíme ku každej činnosti pristupovať zodpovednejšie. Verím, že to ukážeme už túto sobotu v ďalšom domácom dvojzápase proti Pezinku."

Alex Trenka, kapitán Karlovky: "V prvom zápase sme na začiatku neboli rozcvičení, čo nás viedlo robiť veľa zbytočných chýb. Nezačalo to dobre a v prvých minutách sme prehrávali. Keď sme sa rozbehali tak to išlo lepšie, aj keď tam bolo stále veľa chýb. Nemali sme dostačujúci doskok, čo umožnilo veľa rýchlych protiútokov od súpera. V obrane sme taktiež mali horší výkon. Nebránili sme väčšinu času “deny”, čiže si mohol súper voľne prihrávať. Na lopte sme tiež nevyvíjali veľký tlak. V útoku sme sa prispôsobovali ich pasívnej obrane a nevedeli sme vytvoriť “motion”. Rýchly protiútok nám celkom šiel, až na nejaké stratené lopty (z krokov, zahodených lôpt...). V druhom zápase obidva tímy poľavili obranu, čiže to bol rýchly protiútok za rýchlym protiútokom. V druhom zápase sme mali také isté chyby ako v prvom, iba sme boli už viac rozbehaní a vyčerpaní, takže sme robili veľa zbytočných chýb. V obidvoch zápasoch sme mali problém s koncentráciou, čo nás veľakrát limitovalo v útoku, v obrane, aj pri streľbe. Keď najprv vylepšíme obranu, tak môžeme potiahnuť aj útok. Pri doskoku musíme najprv odstaviť a až potom ísť za loptou, a pri obrane musíme vyvíjať viac tlaku na loptu a prihrávky."