Muži A: USK Praha - VŠEMvs Karlovka, 17:30

87
USK Praha
60
VŠEMvs Karlovka Bratislava

Do ďalšieho prípravného zápasu vstúpila Karlovka premiérovo aj s Mäsiarom, ktorý tak zaznamenal prvý štart v A tíme. Vstup patril Karlovke, ale následne začali preberať taktovku zápasu domáci. Pražania hrali tvrdý a dynamický basketbal, s ktorým mali hostia problémy, uchyľovali sa teda často k faulom a umožňovali svojmu súperovi odskočiť. Do konca prvej štvrtiny si hráči USK vytvorili dvojciferné vedenie - 23:13. V druhej časti zápasu sa priebeh mierne vyrovnal, Karlovka sa vedela vysporiadať s hrou súpera a tak hŕstka divákov videla behavý, ale náročný basketbal. Z manka sa moc ubrať nepodarilo, zverenci Milana Černického prehrávali po prvom polčase 27:36. Ani po prestávke sa pražský stroj nedalo zastaviť, domáci celok ľahko skórovali a vedenie si s ľahkosťou navyšovali. Vysokoškoláci sa síce na malý moment prebudili, keď začali znižovať manko, ale brzdila ich agresívna obrana, vďaka ktorej často faulovali. Ešte do poslednej štvrtiny sa hráči Prahy dostali cez 20-bodovú hranicu a zápas bol v týchto momentoch už takmer rozhodnutý. Záverečná štvrtina nepriniesla žiadnu drámu, skóre sa iba kozmeticky upravovalo a Karlovka tak utŕžila najvyššiu prehru v príprave, keď podľahla USK Praha 60:87.

USK Praha - VŠEMvs Karlovka Bratislava 87:60 (23:13, 13:14, 27:16, 18:17)

Body - Karlovka: Hlivák 10, Hoferica 8, Doležaj 5, Brliť 4, Kožár 2 (Hašan 11, Dědeček 8, Abrhám 5, Bečarík, Galád a Mäsiar po 2, Jurčina 1)

TH: 16/10, Fauly: 26, Trojky: 6, 50 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): " Pre nás to bola opäť vynikajúca previerka, USK hralo agresívny basketbal, či už v obrane alebo útoku. Mali sme strašne veľa stratených lôpt, čo pramenilo z agresívnej obrany domácich. Slabšie sme bránili oproti posledným zápasom, na tom musíme popracovať a doladiť tie chyby, čo máme, aby sme v extraligových zápasoch urobili čo najmenej chýb."

Juraj Hašan (hráč Karlovky): "Hrali sme proti silnému súperovi z Prahy, ktorý hrá rýchly a behavý basketbal. V prvom polčase sme sa s nimi ešte ako tak držali, potom nás však asi svojou agresívnou obranou a dobrou rotáciou premohli. Skončilo to takým výsledok, ako to skončilo.