Muži A: Mmcité Brno - VŠEMvs Karlovka, 16:00

92
Mmcité Brno
87
VŠEMvs Karlovka Bratislava

V úvodnom stretnutí levického Memoriálu bratov Kleinovcov sa stretli hráči Karlovky s účastníkom českej Kooperativy NBL, tímom Brna. Zverenci Milana Černického nastúpili do stretnutia takmer v identickej zostave ako po väčšinu prípravných zápasov. Začiatok zápasu zachytil lepšie český celok, ktorému sa v útočnej fáze mimoriadne strelecky darilo. V prvej štvrtine to bol hlavne súboj dvoch individuálnych výkonov, na strane Brna to bol Prášil, na strane Karlovky zase Hoferica. Lepšie z tohto súboja postupne vychádzal domáci celok, ktorý premenil takmer všetko, na čo siahol. Aj vďaka útočnej kanonáde si domáci vytvoril už po prvej štvrtine veľmi solídny náskok, keď viedol 34:18. V druhej časti zápasu sa hráči Karlovky snažili o zmenu priebehu na palubovke, ale ich rival bol vždy o krok vpred. Hra hostí vyzerala v tejto fáze chaoticky, bez nejakého systému, čo bola len voda na mlyn pre Brno, ktoré odskočilo do polčasu na 56:37. Ani polčasová prestávka nezmenila priebeh zápasu, český tím ovládal dianie na palubovke a postupne odskočil až do vyše 20-bodového vedenia. Menšie oživenie do radov hostí priniesol Galád, ale tento impulz bol iba krátkodobý, keďže pred poslednou štvrtinou svietilo na svetelnej tabuli 79:56 v prospech hostí. Záverečná štvrtina priniesla nakoniec veľmi zaujímavý priebeh. Zo začiatku to vyzeralo, že sa bude už len dohrávať a skóre sa len kozmeticky upraví, ale vysokoškoláci nezabalili v tejto fáze zápas a výrazne lepšou hrou dostala súpera pod tlak. V týchto chvíľach to vyzeralo, ako keby po palubovke pobehuje iné družstvo ako ostatné tri štvrtiny, Karlovka pôsobila živo, basketbalovejšie a odmenou bolo mohutné skresávanie manka. Výraznejšie ako na rozdiel piatych bodov sa to nepodarilo, Karlovka tak vstúpila do turnaja prehrou 87:92 proti Brnu a na prvé víťazstvo si tak ešte musí počkať.

Mmcité Brno – VŠEMvs Karlovka Bratislava 92:87 (34:18, 22:19, 23:19, 13:31)

Body – Karlovka: Hoferica 17, Abrhám 11, Kožár 8, Hlivák 3, Židzik (Galád 15, Doležaj 10, Brliť a Jurčina po 6, Hašan a Podhorský po 5, Stránsky 1)

Body – Brno: Prášil 22, Cumberbatche 16, Norwa a Šotnar po 8, Nehoda (Zachrla 12, Kozina 11, Prachař 10, Hrabovský 1, Pumprla 4, Muller, Vyroubal)

TH: 24/17 – 24/18, Fauly: 24 – 26, Trojky: 11 – 11, Rozhodovali: Večeřa, Jedlička, Karafiat, 50 divákov

Povedali po zápase:

Peter Ivanovič (asistent trénera Karlovky): „Odohrali sme dva rozdielne polčasy, v prvom sme zlyhávali sme v koncentrácii v obrane pri hre 1 na 1, z čoho nás súper ťažil prostredníctvom voľných striel, ktoré premieňali a tým si vytvorili náskok. Druhý polčas sme hrali koncentrovane, zlepšili sme obranu a postupnými krokmi sme sa dostali až na rozdiel piatych bodov v závere zápasu, čo bolo asi naše maximum. Verím tomu, že v ďalších zápasoch začneme hrať od začiatku koncentrovane a náš výkon bude len stúpať.“

Andrej Galád (hráč Karlovky): „Vstúpili sme do zápasu veľmi nekoncentrovane, súper bol oveľa agresívnejší, fyzickejší, čo sa aj preukázalo na stave. Pozitívne by som hodnotil fakt, že sme boli schopní návratu do zápasu. Ku koncu sme dokonca mohli pomýšľať na predĺženie, respektíve víťazstvo.“