Zápasy Ml. mini a Žiakov náš posledný hrací víkend
21. januára 2015

Mladší minibasketbalisti B dohrávali zápas proti Malackám Mladší žiaci privítali na domácej palubovke Inter Ba.

Mladší mini B

Strojár Malacky: MBK Karlovka B 48:18

Info o zápase: Po polčase: 27:8, Štvrtiny: 17:0, 10:8, 16:4, 5:6, Fauly: 7 – 3, TH: 4/6 – 2/6

Body za Malacky: Klus 23, Vrabček 12, Bojanovský 5, Jileček 4, Hajdu a Chamraz po 2
Body za Karlovka „B“: Brilla 8, Masár 4, Krištofík a Markovič po 2, Janota a Badár po 1

Strojár Malacky: MBK Karlovka 57:27

Info o zápase: Štvrtiny: 16:0, 0:18, 24:2, 17:7, Fauly: 5 – 4, TH: 1/5 – 3/8

Body za Malacky: Vrabček 15, Mičko 10, Chamraz 8, Bojanovský a Klus po 6, Jileček a Mladý po 4, Hajdu a Brandejs po 2
Body za Karlovka „B“: Brilla 14, Demčák 6, Krištofík 3, Janota a Badár po 2

Komentár Marek Ribánsky, tréner MBK Karlovka „B“: "Prehrali sme síce v oboch zápasoch o 30 bodov, ale obe prehry boli po rozdielnych výkonoch. V prvom zápase sme sa (opäť) pomalšie rozbiehali, hrali sme odovzdane, nebojovali sme, v druhej štvrtine sme to ale zlepšili, pridali sme ťah na kôš, zlepšili prihrávky, a vtedy chalani pochopili, že sa to dá. Možno to nám pomohlo, aby sme do druhého zápasu vstúpili vo väčšom nasadení od prvej sekundy, i keď sme prehrali prvú štvrtinu (opäť) na nulu. Ale za druhú štvrtinu si chalani zaslúžia obrovskú pochvalu, pretože sa nakopli k peknému obratu zo 16:0 na 16:18, a tak sme prvý polčas vyhrali o 2 body. V druhom polčase nám už ako keby dochádzali sily, ale v bojovnosti sme nepoľavovali. Súper bol o čosi basketbalovejší a preto zaslúžene vyhral, ale ďakujem chalanom za výkon v oboch zápasoch a rodičom samozrejme za podporu."

Žiaci

MBK Karlovka: Inter BA 18:113

Info o zápase: Po polčase: 7:46, Štvrtiny: 2:30, 5:16, 3:34, 8:33, Fauly: 13-13, Trestné hody: 7/4 - 15/7

Body za MBK Karlovka: Bacul 11, Bariak, 3, Šándor 2, Holzmann 1, Antal 1.

MBK Karlovka: Inter BA 12:105

Info o zápase: Po polčase 6:54, Štvrtiny: 0:31, 6:23, 6:27, 0:24, Fauly: 11 - 10, Trestné hody: 6/4 - 15/9

Body za MBK Karlovka: Štibraný 7, Bacul 3, Šándor 2.

Diváci: 30
Rozhodcovia: Parízek, Guzikiewicz

Komentár trénera MBK Karlovka  Denisa Zambová: " Inter je pre nás skúsenostne staršie družstvo. Je v našej lige momentálne lídrom, čo potvrdil aj na našej palubovke. Do obidvoch zápasov sme nastúpili s cieľom nedostať viac ako 100 bodov, teda popracovať na obrane. Je však pre nás problém zostať koncentrovaní počas celého zápasu a bojovať  s nepriaznivým vývojom zápasu. Aj napriek vysokému výsledku sme mali počas zápasov pekné obranné aj útočné akcie. Dokonca s nami nehral Matúš Pukančík, ktorý hral za starších.  Hlavne v  druhej štvrtine druhého zápasu sme v obrane ukázali, že vieme brániť, dostali sme 16 bodov. Tieto odvetné zápasy v porovnaní s prvým kolom sme menej bodov inkasovali a viac bodov premenili. Čo sú pre nás pozitíva. Taktiež sa veľmi pekne rozohral  mladý Mišo Petruf  (2002, GABBO Senec). Bojovnosť ukázal aj  Adam Šmihel (2002, GABBO Senec). Aj napriek prehre musíme vnímať každý ťažký zápas, ako náš posun vpred."