Zápasy našich najmladších proti Malackám a Nitre
28. januára 2015

Mladší minibasketbalisti vycestovali do Malaciek  a mladší žiaci dohrávali zápas proti Nitre.

Mladší minibasketbalisti A
Strojár Malacky: MBK Karlovka Bratislava A 55:6

Info o zápase: Štvrtiny: 6:0 , 16:4 , 20:0 , 13:2, Fauly: 2 - 6, TH: 1/4 - 0/2.
Body za MBK Karlovka Bratislava „A“:  Fraňo 2, Idrizi 2, Rajecký 2.

Strojár Malacky:MBK Karlovka Bratislava A 65:9

Info o zápase: Štvrtiny: 19:0 , 12:6 , 16:0 , 18:3, Fauly: 8 - 12, TH: 5/16 - 0/2.

Body za MBK Karlovka Bratislava „A“: Fraňo 6, Mišík 2, Kunický R. 1.

Diváci: 50
Rozhodovali: Boleček, Jančovič

Slovo trénera

Maroš Helmecy, tréner MBK Karlovka Bratislava „A“: „Vycestovali sme na zápas do Malaciek, prvý krát sa nám stalo že kôli chorobe len v počte hráčov 11. Chalani ktorý boli tak bojovali od začiatku až do konca. V prvom zápase sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas, no v druhom mal súper viacej síl ako my. Som rád že chalani neprestali bojovať aj za nepriaznivého stavu a stále sa snažili."

Mladší žiaci
GABBO Senec Karlovka BA: BKM SPU Nitra 28:76

Info o zápase: Po polčase:  15 - 32, Štvrtiny:  5 – 16; 10 – 16; 7 – 16; 6 – 28, Fauly: 9 – 14, Trestné hody: 22/6 ; 11/3

Body za GABBO Karlovka: Bariak, Hupka, Sudovský – 4, Šlosár S., Brila  – 3, Gavora, Korgo, Markovič,  Minarovský – 2, Čechmánek, Medgyesi -1,

Komentár trénerky GABBO Senec Karlovka Gabiky Rebrošovej : "V nedeľu sme dohrávali  zápas s Nitrou, ktorá sa III. turnaja v Senci nezúčastnila z dôvodu ochorenia hráčov. Na zápas prišlo veľa našich hráčov, čo vnímam veľmi pozitívne. Vytvára sa tým zdravá konkurencia, čo určite spôsobí opäť nárast nášho výkonu.  Príležitosť dostali všetci hráči, niektorí ju využili viac, iní menej. Napriek konečnému výsledku, hodnotím zápas pozitívne, bol vyrovnaný, bojovný. Naši chlapci svojou obranou donútili súpera  stratiť loptu, niekoľko lôpt získali, avšak potrebujeme to robiť celý zápas. V útoku sme ukázali niektoré krásne akcie – rýchly protiútok, postavenie hráčov na obvode i nábeh do trestného územia. To sú akcie, ktoré preberáme a trénujeme, chlapci ich začali robiť a je len otázka, kedy nám koše začnú padať. Náš aktívny útok je vidieť i v pomere trestných hodov – kedy sme ich hádzali až 22, avšak škoda len, že sme ich nepremieňali.  Potrebujeme stále pripomínať, že zápas sa hrá  od prvej do poslednej sekundy, nevešať hlavu keď nedávame koše, premôcť sa a bojovať.

Budúci týždeň nás čaká 1 dňové sústredenie v Senci, kde spolu s Deniskou Zambovou chceme okrem basketbalového tréningu, sa rozprávať, budovať tím, motivovať sa. Verím, že príde čo najviac chalanov, lebo čas ktorý trávia hráči spolu je  veľmi krátky. Verím, že sa ho zúčastní čo najviac hráčov."