Zhodnotenie zápasového víkendu očami trénerov...
21. februára 2022

Počas víkendu odohrali ligové zápasy starší mini žiaci, žiaci a kadeti B. O zhodnotenie zápasov sme požiadali trénera starších mini žiakov Martina Hrebičíka a trénera žiakov Riša Kamenského.

Tréner Hrebičík:

Po viac ako 3 mesačnej pauze spôsobenou pandemickou situáciou, karanténami a chorobami sme opäť mohli odohrať ďalšie zápasy. Chlapci podali v zápasoch maximálny výkon a snažili sa dodržiavať všetky pokyny, ktoré sme si dali pred turnajom. Oproti poslednému zápasu, ktorý sme odohrali sme urobili obrovský krok vpred a je vidieť ich prácu, ktorú zužitkovali z tréningového procesu. Aj napriek vysokým prehrám som nesmierne šťastný z výkonu, ktorý predviedli. Tešíme sa už na najbližší turnaj a budeme pracovať naďalej a snažiť sa zlepšovať.

Výsledky zápasov starších mini žiakov:

MBK Karlovka - Inter Bratislava 20:71

MBK Karlovka - BBA Komárno 21:71

Žiaci:

MBK Karlovka – MBK AŠK Slávia Trnava 43:59

Zápas zhodnotil tréner Kamenský nasledovne:

Nebudeme sa nič vyhovárať. Je taká doba, aká je, ale hlavne sme sa tešili, že konečne budeme hrať. Zápas to bol vyrovnaný od začiatku do konca, akurát v 2 asi 4 minútových úsekoch hry sme nevedeli streliť kôš, aj keď sme si príležitosť vypracovali. Najviac sme sa ale trápili s pasívnou obranou súpera, keď hráči väčšinu času nevyšli z vymedzeného územia. Aj keď sa zápas týmto nevyvíjal podľa našich predstáv, reagovali sme na to ešte agresívnejšou obranou, čo sa aj vyplatilo a po niekoľkých ziskoch a rýchlych protiútokoch sme znížili nepriaznivý stav. Bohužiaľ, v postupnom útoku sme boli nútení viacej strieľať, strely nám nepadli a tak sme zápas prehrali. Ďakujem hráčom, že siahli na dno svojich síl a ani chvíľu sa nevzdali. Časom sa to všetko vráti.

MBK Karlovka – BK Levy Senec (predohrávka) 83:27

Tréner Kamenský:

Prvý zápas v Senci sme celkom jednoznačne vyhrali, ale i napriek tomu sme od začiatku nenechali nič na náhodu a agresívnou obranou a rýchlymi protiútokmi sme zápas mali pod kontrolou. Treba objektívne povedať, že družstvo Senca prišlo výrazne oslabené. Opäť treba našim hráčom poďakovať, ako pristúpili aj k tomuto zápasu a jednoznačne aj hráčom zo starších kategórii, ako povzbudzovali svojich mladších spoluhráčov.

Výsledky kadetov B:

MBK Karlovka "B" - ŠBK Junior Levice 37:58

MBK Karlovka "B" - BBA Komárno  43:138