Žiaci U-14 na prvom turnaji CEYBL s vysokými prehrami a vysokými teplotami...
08. novembra 2023

V dňoch 3. - 5. novembra sa naši žiaci U14 zúčastnili turnaja CEYBL v českom Brandýse nad Labem. Účastníkmi turnaja boli 2 tímy z Nemecka, 2 tímy zo Slovenska, 1 tím z Poľska a domáci český tím. Počas troch dní sa odohralo systémom každý s každým dokopy 15 zápasov. Turnaj bol výborne organizovaný.

BBA Komárno – MBK Karlovka 63:58

Súpera sme poznali z domácich paluboviek, vedeli sme, čo nás čaká. Zápas sme odohrali s dobrou energiou hlavne v obrane, snažili sme sa o celoplošnú obranu, striedali sme hráčov, aby sme udržali tempo hry. V útočnej fáze sa nám moc nedarilo, čo bolo aj príčinou našej prehry, nevyužili sme viacero jasných príležitostí na skórovanie a k tomu sme pridali žalostnú streľbu trestných hodov 25/11. Nízka úspešnosť streľby nás nakoniec stála výsledok. Hráčom zápasu za náš tím bol vyhlásený Miroslav Mižičko.

MBK Karlovka – PGE SpójniaStargard (Pol.) 38:97

V 2. zápase sme nastúpili proti súperovi z „iného súdka“. Nakoľko sme videli ich 1. zápas, vedeli sme, že nás čaká náročné stretnutie. To sa aj potvrdilo. Poľský súper nás prehrával na oboch stranách ihriska, zdravo agresívne bránil, z čoho pramenili naše chyby a ich ľahké body. My sme predviedli miestami až odovzdaný výkon. Za zmienku stoja individuálne výkony Adama Nováka a Damiána Ďuroviča, ktorí hrali aj napriek nepriaznivému stavu nebojácne. Zápas mal jasného víťaza, verím, že sme sa z neho poučili a nazbierali skúsenosti. Hráčom zápasu za náš tím bol vyhlásený Adam Novák.

MitteldeutscheBasketballAcademy (Nem.) – MBK Karlovka 66:47

V sobotu ráno nastali v tíme zdravotné problémy, kde nás postihla črevná viróza a horúčky. Polovica tímu nastúpila so sebazaprením. Súper bol hrateľný, no s pribúdajúcim časom sa stupňovala naša únava a neboli sme schopní podať plnohodnotné výkony. Súper zaslúžene vyhral. Hráčom zápasu za náš tím bol vyhlásený Damián Ďurovič.

BK Brandýs nad Labem (ČR)– MBK Karlovka 79 : 24

Vo 4. zápase nastala otázka, či budeme schopní duel vôbec odohrať, nakoľko sme mali k dispozícii len 5 hráčov. Po dohode s domácim tímom, nám „požičali“ hráčov z B tímu a zápas sme nakoniec odohrali. Na lepší výsledok sme ani nemohli pomýšľať... Chalani však bojovali celý zápas a zaslúžia si pochvalu za prístup a nasadenie.Hráčom zápasu za náš tím bol vyhlásený Jakub Zubaľ.

MBK Karlovka Bratislava – ThuringiaSelect Team (Nem.) 39:70

V nedeľu ráno sa polepšilo 3 hráčom a na zápas sme nastúpili v ôsmich. Sily nám stačili len na 1. štvrtinu, ktorá bola vyrovnaná, následne sa začala prejavovať únava, s ktorou prišlo množstvo chýb a súper nás prehrával, hlavne v rýchlosti. Chalani si siahli na dno svojich síl a dobojovali zápas s hlavou hore. Hráčom zápasu za náš tím bol vyhlásený Damián Ďurovič.

Damián Ďurovič sa vďaka svojim dobrým výkonom dostal aj do AllStars tímu celého turnaja. Gratulujeme a veríme, že ho to ešte viac posunie v tréningovej i zápasovej robote.

Turnaj nás zastihol v nelichotivej zdravotnej situácii, kde miesto basketbalu sme boli nútení riešiť horúčky a nevoľnosti hráčov v tíme. Odohrali sme v podstate len prvé dva zápasy v kompletnej zostave. V žiadnom zo zápasov sa nám nepodarilo uspieť, no verím, že hráči nabrali skúsenosti, aj keď s obmedzenými možnosťami a využijú ich v ďalších domácich, či medzinárodných dueloch. Organizácia podujatia bola výborná, chcel by som sa poďakovať doktorovi, ktorý zabezpečoval turnaj, za príkladnú zdravotnú starostlivosť o našich hráčov, tak isto domácim usporiadateľom za pomoc a v neposlednom rade naším rodičom, ktorí nás prišli povzbudiť a pomohli so starostlivosťou o tím.