Žilík súčasťou Karlovky aj v ďalšej sezóne
26. júna 2015

VŠEMvs Karlovka Bratislava môže aj v ďalšom ročníku Eurovia SBL počítať so službami jedného z kľúčových hráčov uplynulého ročníka - Miroslavom Žilíkom.

Aj v blížiacej sa novej sezóne sa bude môcť tréner Karlovky Milan Černický spoľahnúť na služby krídelníka a rodáka z Dolného Kubína Miroslava Žilíka. "Žilo" si tak v bielo-modrom drese odkrúti už svoju štvrtú sezónu. V nováčikovskej sezóne medzi elitou patril v bratislavskom tíme k jednému z ťahúňov družstva, náročný prechod do kvalitnejšej súťaže zvládol a nie raz výraznou mierou prispel ku konečnému víťazstvu Karlovky v stretnutí. Až na jednu zápasovú absenciu odohral všetky súťažné zápasy v sezóne, priemerne v stretnutiach dosahoval 10.9 bodu, 3.6 doskoku, 1.4 asistencií a 1.7 ziskov. V klube zvládla s jeho službami spokojnosť a bolo jednou z priorít udržať ho v tíme aj na ďalšiu sezónu.

F94B6275

Spokojnosť pri predĺžení kontraktu bola cítiť aj z manažéra A tímu Františka Kubalu: "Miro Žilík patril k pilierom nášho tímu a svojím agresívnym poňatím hry bol platný tak v obrannej, ako aj v útočnej fáze. Sme radi, že ostal verný našim farbám a veríme, že ak sa mu podarí skĺbiť práca so športom rovnako ako v minulej sezóne, bude patriť medzi lídrov tímu." Bezprostredne po podpise zmluvy sa vyjadril karloveské krídlo nasledovne: "Pôsobím v Bratislave, pracujem tu, ponuka Karlovky po vzájomnej dohode s možnosťou skĺbenia práce a hrania basketbalu bola pre mňa výhodná. Minulá sezóna bola úspešná, ja som bol taktiež spokojný. Dôvody na predĺženie zmluvy boli, dohodli sme sa, pokračujem v spolupráci, dúfam že bude úspešná sezóna aj tá ďalšia."

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk