Zorganizovali sme turnaj mladších minibasketbalistov, triumfovala Handlová
25. marca 2016

MBK Karlovka zorganizovala na začiatku veľkonočných sviatkov jednodňový turnaj mladých basketbalistov z kategórie mini. K domácemu tímu sa pripojili aj minibasketbalisti z Považskej Bystrice, Handlovej a Serede. Ani jeden z tímov pritom nie je súperom karloveských basketbalistov v lige, pretože Sereď hrá na západe inú skupinu a Handlová s Považskou Bystricou súťažia na strednom Slovensku. Do basketbalovej konfrontácie sa tak dostali decká, ktoré proti sebe zväčša ešte nikdy nehrali.

Konečné poradie.  1. Handlová  2. Považská Bystrica 3. Sereď 4. Karlovka

Konečné poradie.
1. Handlová
2. Považská Bystrica
3. Sereď
4. Karlovka

Minibasketbalistom Karlovky sa vo štvrtok nepodarilo vyhrať ani jeden zápas, v každom stretnutí sa však držali dlho v hre o dva body, dokonca aj viedli. "Skončili sme síce na štvrtom mieste, ktoré nemá nikto rád, boli sme ale každému súperovi vážnym konkurentom," povedala po turnaji trénerka a organizátorka akcie Denisa Zambová. Jej asistentka Ľubka Fáberová po turnaji chválila svojich zverencov. "Podali sme kolektívny výkon, ukázali sme pekné prihrávky, bojovnosť počas všetkých zápasov a z lavičky sme neúnavne povzbudzovali spoluhráčov," povedala po turnaji a na margo konečného umiestnenia dodala: "Aj napriek tomu, že sme obsadili štvrté miesto, sa tešíme, že sme mohli tak kvalitné zápasy odohrať. Mali sme možnosť vidieť, čo ovládame a naopak, čo treba zdokonaliť."

1

Karlovešťania - hráči, rodičia a tréneri.

Pozitívne hodnotenia výborne zorganizovaného turnaja dodali aj hosťujúce tímy. "Organizačná stránka bola fantastická, cítili sme sa naozaj veľmi dobre," pozdravuje do Bratislavy Ján Beránek, tréner víťazného handlovského výberu. Pre jeho zverencov to bol prvý veľký turnaj a možnosť zmerať si sily s tými najlepšími v tejto vekovej kategórii. "Kedže sme sa stali víťazmi turnaja, nemôžem hodnotiť výkon chlapcov z Handlovej nijak inak ako pozitívne," dodal na záver. Turnaje podobného charakteru sú podľa J. Beránka pre deti veľmi dôležité a sú hlavnou podstatou súťaží v tejto vekovej kategórií. "Preto patrí naše obrovské poďakovanie ľuďom z Karlovky, ktorí pripravili naozaj skvelý basketbalový turnaj. Verím, že sa na podobných akciách ešte veľakrát stretneme," dodal tréner šampiónov z Handlovej.

Aj Jolana Čomajová, ktorá viedla tím zo Serede, bola spokojná s organizáciou turnaja. "Turnaja bol výborne zorganizovaný a aj s výkonom družstva som spokojná," hovorí. Jej zverenci skončili na 3. mieste, no mohli ísť aj vyššie. "Na jednej strane sme mali kúsok šťastia proti domácim, keď sme  v záverečnej štvrtine lepšie triafali, no na druhej strane sme nemali dostatok síl v poslednej štvrtine proti chlapcom z Považskej Bystrice," vysvetľuje.

Aj delegácia z Považskej Bystrice si turnaj pochvaľovala. "Stretli sme sa s iným štýlom basketbalu, narazili sme na iných súperov ako bežne a zároveň to bola aj pre mňa ako trénera cenná skúsenosť vidieť ako zvládnu hráči tri zápasy v jednom dni," vyratúva pozitíva turnaja v Karlovke tréner Peter Torda. Organizátorom vzdal hold za výborne zorganizovanú akciu: "Všetko fungovalo ako malo, bez prestojov, všetky požiadavky boli ihneď vyriešené. Nakoľko sám viem, koľko vecí treba zariadiť na to aby turnaj fungoval, chcem sa poďakovať organizátorom za to, že sa vôbec odhodlali niečo takéto usporiadať." Po turnaji mali všetci, ale hlavne jeho zverenci výborné pocity nakoľko si odniesli medailu za druhé miesto. "To je pre tieto deti to najcennejšie," dodal.

12891717_1195750500452694_5789776648235574579_o

Tréner víťazov turnaja s chutnou tortou od Pána Curka :)

Zorganizovať turnaj nebolo jednoduché a udialo sa tak najmä vďaka výdatnej podpore. "Mamičky napiekli sladké, pripravili občerstvenie a rodičia nám pomohli zohnať a zakúpiť ceny pre hráčov. Pomohli s časomierou, s diplomami, so zápisom, vytvorili tiež skvelú atmosféru v hale pre hráčov a pri kávičke pre doepslých hostí," menuje s úsmevom na tvári. Ten jej pomohli vyčariť aj ďalší naši zúčastnení tréneri - Maroš Hemlecy, Ľubka Fáberová a peter Ivanovič.  "Veľmi nám pomohol aj pekár 'Pán Cukor', ktorý napiekol báječné torty," dodala D. Zambová. "Obrovské ĎAKUJEME patrí rodičom, ktorí nám pomohli z organizačného hľadiska, pripravili občerstvenie a predovšetkým počas každého zápasu nás povzbudzovali. Ideme ďalej poctivo trénovať, aby sme sa pripravili na naše ligové zápasy," hovorí Ľ. Fáberová.

Svoje prvé stretnutie odohrali naši minibasketbalisti proti Seredi. Stretnutie bolo po celý čas napínavé a skončilo tesnou prehrou domáceho tímu 33:37. "Veľmi nás mrzí výsledok tohto zápasu. Nebyť našich zbytočných chýb a mať trochu presnejšiu streľbu, súpera by sme porazili," konštatovala po stretnutí D. Zambová. Druhý oponent Karlovky Považská Bystrica vybehol na súperov s celoplošnou obranou, čo spôsobilo každému veľké problémy. Ani Karlovka sa nevyhla "zahodeniu" niekoľkých dôležitých lôpt do autu a napokon prehrala 41:54. Proti víťazovi z Handlovej predviedli minibasketbalisti podľa Ľ. Fáberovej paradoxne najlepší výkon, hoci bodový deficit bol najvyšší - 35:56. "Chcem vyzdvihnúť výkon dvoch našich hráčov, a to Kuba Fraňa a Sama Bačiaka, ktorí odohrali vynikajúce zápasy a boli oporou družstva," zhodnotila Ľ. Fáberová.