Hodnotenie uplynulého hracieho víkendu MBK Karlovka
11. novembra 2014

Muži „B“ zaknihovali dve domáce prehry, boli neúspešní v domácich zápasoch proti Trnave a Považskej Bystrici

VŠEMvs Karlovka „B“ Bratislava : AŠK Slávia Trnava 61:75

Štvrtiny 28:18, 13:21, 13:16, 7:20, TH: 22/12, Fauly: 24-21, Diváci: 25, Rozhodovali: Turčin, Matejka

Zostava a body VŠEMvs: Michálek 19, Rosival 13, Martinček 11, Stránsky 5, Krajčír 2 (Lűley 5, Sagula, Hlivák Dom. a Skuban po 2, Hummler 0, Fulka 0, Beshir 0) Tréner: Orgler P. Asistent: Čonka I.
Zostava a body Trnava: Ilavský 18, Michalík 15, Mlynek 13, Hanusek 8, Renert 1 (Novomestký 13, Hirner 3, Predný a Rantúch po 2, Mečiar 0, Labuda 0) Tréner: Suchoň Asistent: Lihan

VŠEMvs Karlovka „B“ Bratislava :IMC SLOVAKIA Považská Bystrica 62:96

Zostava a body VŠEMvs: Krajčír 20, Dedeček 10, Michálek 7, Rosival 5, Martinček 4 (Lűley 8, Sagula 5 Hlivák Dom. 3, Stránsky 0, Beshir 0, Skuban) Tréner: Orgler P. Asistent: Čonka I.
Zostava a body PB: Štefek Adrián a Samek po 17, Štefek 15, Tomáško 7, Zorvan 6 (Záhora 11, Ihring 9, Péli, Žilinčík a Drbul po 4, Kováčik 2, Peťovský 0) Tréner: Ilko

Komentár trénera MBK KalorkvaPeter Orgler: "V zápase s Trnavou sme mali skvelý vstup do zápasu, hrali sme s chuťou a darilo sa nám strelecky, pomaly všetko čo sme vystrelili nám padlo do súperovho koša a prvú štvrtinu sme vyhrali 28:18. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala a do šatní sme odchádzali za stavu 41:39 v náš prospech. Tretie dejstvo bolo vyrovnané a o víťazovi sa rozhodovalo v poslednej štvrtine. Tu sa ukázala väčšia skúsenosť a zohratosť družstva Trnavy, ktoré nám bodovo odskočilo na 10-12 bodov a už si víťazstvo nedalo vziať. Tak ako sa nám darilo na začiatku zápasu, v záverečnej štvrtine sme neboli schopní sa presadiť v útoku – dali sme len 7 bodov, pri nízkom percente úspešnosti streľby – 14:1. Nedokázali sme taktickejšie zorganizovať útok a všetko sme riešili hlavne streľbou z perimetra a pri tej,, úspešnosti“ sa iný výsledok ani dostaviť nemohol.
V nedeľu sme privítali mladé družstvo z Považskej Bystrice. Už začiatok zápasu naznačil, že sme sa stretli s výborným súperom, ktorý hral agresívny a rýchly basketbal a prehrával nás hlavne v hre 1:1 a rýchlych protiútokoch. My sme nedokázali ubrániť hráčov súpera a preto aj skóre prvej štvrtiny bolo vysoké 21:35, ale hlavne dostať 35bodov je veľmi veľa. Polčas sme prehrali 39:51. Do druhej časti sme nastúpili s odhodlaním otočiť skóre v náš prospech, ale iného názoru boli mladíci z Považskej. Ešte viacej zagresívnili obranu a zrýchlili hru a v tretej štvrtine sme prehrávali už o 27 bodov. O víťazovi bolo už rozhodnuté, ale Považská Bystrica stále hrala svoju hru a zápas dotiahla do presvedčivého víťazstva.
Gratulujem súperovi k predvedenej hre a celkovému víťazstvu. My sme v tomto zápase zaostávali vo všetkých činnostiach, boli sme pomalí na nohách, či už v hre 1:1, návrate do obrany, prechode do útoku a v neposlednom rade, stratiť v zápase 39 lôpt – 26 v druhom polčase, trestné hody mať na 38% - 16:6 , získať len 11 lôpt, to sú štatistické údaje , ktorými sa lepší výsledok ani nedal uhrať. My sme stále v hre o prvú štvorku, ale s výkonom aký sme predviedli hlavne v nedeľu, môžeme na to zabudnúť. Je len na nás a ja v to verím, že k ďalším zápasom pristúpime zodpovednejšie a náš cieľ – postup do hornej osmičky splníme."

Kadeti vybojovali dve víťazstvá

B.S.C. Bratislava: MBK Karlovka Bratislava 41:84

Štvrtiny: 14:15, 2:23, 11:22, 14:24, Fauly: 7, TH: 9/6, Divákov: 20, Rozhodovali: Lamoš, Kúdelová
Body za MBK Karlovka - Major 20, Ázacis 13, Havel 12, Páleník 10, Devečka 9, Pohančeník 4, Bilčík 4, Dulin 4, Medrický 4, Valla 3, Kujan 3, Marguš 0

Slovo trénera MBK Karlovka PeterIvanovič: " V predohrávke sme nastúpili proti B.S.C "A", trochu som sa bál tohto zápasu vzhľadom na našu maródku. Hráči však pristúpili k zápasu zodpovedne. V prvej štvrtine držal náš súper ešte s nami krok, no v druhej sme ho ubránili na 2 body a skóre tak na rástlo o 18 bodov náš prospech. V druhom polčase sme už súpera nepustili do hry a podarilo sa nám zapojiť všetkých hráčov do zápasu. Spokojný som s 3/4 zápasu, kde sme dobre bránili a následne skórovali z rýchlych protiútokov. Strelecky sa vydaril zápas Lacimu Majorovi."
B.S.C. Bratislava B: MBK Karlovka Bratislava 33:83

Štvrtiny: 8:24, 8:16, 5:18, 12:25, Fauly: 16, TH: 16/9, Divákov: 30, Rozhodovali: Kúdelová, Stopka
Body za MBK Karlovka - Ázacis 16, Dulín 14, Devečka 10, Valla 10, Kujan 8, Major 6, Bilčík 6, Medrický 5, Havel 4, Oreský 2, Marguš 2, Pohančeník 0

Slovo trénera MBK Karlovka Peter Ivanovič: " Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, v dueli sme si stanovili obranné ciele, ktoré sa tímu podarilo splniť. Podarilo sa nám do zápasu zapojiť všetkých hráčov. I napriek vysokému víťazstvu sme urobili viacero chýb, na ktoré sa v najbližšom týždni zameriame. O týždeň nastúpime v mestskom derby proti Interu."

Žiaci vycestovali do Trenčína, domov doniesli dve prehry

Štadión Trenčin: MBK GABBO Karlovka BA 102:26

Štvrtiny: 22:8, 35:3, 28:3, 17:12, Fauly: 18-11, Trestné hody: 22/3- 22/8, Rozhodovali: Suja, Jančovič, Diváci: 40
Body za MBK Karlovka: Pukančík 8, Bacul 6, Štibraný 4, Antal 2, Boďa 2, Šmihel 2, Petruf 2.

Komentár trénera MBK Karlovka Denisa Zambová: "Do prvého zápasu sme nastúpili nekoncentrovane v obrane o čom svedčí počet inkasovaných bodov. Dostali sme ich príliš veľa, našou zlou obranou. Za výkon v obrane a hlavne chcenie môžem v prvom zápase pochváliť Olivera Čechmánka. Musíme si uvedomiť, že vývoj zápasu závisí od našej koncentrovanej obrany. Nízky počet úspešne nepremenených bodov je výsledkom našich premenených pokusov trestných hodov a nepremenených šancí z rýchleho protiútoku."

Štadión Trenčín: MBK GABBO Karlovka BA 90:21

Štvrtiny: 16:8, 21:6, 27:6, 26:1, Fauly: 16- 17, Trestné hody: 26/11- 22/4, Rozhodovali: Suja, Jančovič, Diváci: 40
Body za MBK Karlovka: Bacul 7, Pukančík 5, Antal 2, Boďa 2, Kollár 2, Šmihel 2, Petruf 2.

Komentár tréner MBK Karlovka Denisa Zambová: "Do druhého zápasu sme išli s cieľom nedostať 80 bodov. Cieľ sa nám nepodarilo splniť, pretože sme v tretej štvrtine dostali 27 a v štvrtej 26 bodov. V prvej polovici zápasu sme však na súpera vyvíjali tlak v obrane, čím sme získali dôležité lopty. Tieto získané lopty musíme premeniť v rýchlom protiútoku na cenné body, čo sa nám nepodarilo. Druhý zápas hodnotím pozitívnejšie ako prvý. Zahrali sme v útoku niekoľko pekných akcií, ktoré boli aj úspešné. Každým odohraným zápasom získavame cenné skúsenosti, ktoré nás posúvajú dopredu. "

Starší mini si podelili body za výhru s B.S.C., tréner je s výkonmi hráčov spokojný

B.S.C. Bratislava: MBK Karlovka Bratislava 41:39

Štvrtiny: 6:17,11:5,13:12,10:5, TH 28/13 – 13/3, Fauly 14-23, Rozhodcovia- Šramko, Gerát
Body: Brenčič 10, Kunický 8, Hanzlík 6, Brilla 5, Piróg 3, Trenka 3, Brutenič 2, Polakovič 2, Borinský, Holzmann, Paulis, Ružek, Vlk

B.S.C. Bratislava : MBK Karlovka Bratislava 34:44

Štvrtiny: 14:9, 2:12, 10:10, 8:13, TH 19/4 – 20:6, Fauly: 16-21, Rozhodcovia- Šramko, Gerát
Body: Polakovič 9, Brilla 8, Hanzlík 8, Kunický 7, Paulis 6, Brenčič 2, Ružek 2, Brutenič 2, Borinský, Holzmann, Vlk, Trenka, Piróg

Komentár Trénera MBK Karlovka Marián Nemček:"Dnes sme po 5-týždňovej prestávke hrali opäť súťažné zápasy. Chlapci boli dostatočne nebudený, čo sa odzrkadlilo aj v úvode prvého zápasu. Dobrou obranou a rýchlymi košmi sme si utvorili náskok. Ten sme si udržiavali počas zápasu až do konca tretej štvrtiny. Zopár taktických chýb v obrane poslednej štvrtiny a nepremenené šance v útoku nám súper potrestal a v tesnom závere vyhral.
Druhý zápas začali chlapci čosi slabšie, avšak zlepšená obrana v druhej štvrtine nám priniesla obrat. Po polčase bola hra vyrovnaná, v obrane aj v útoku boli tímy vyrovnané až do druhej polovice poslednej štvrtiny. Vtedy sme zlomili zápas na našu stranu, keď sme využili naše šance po zisku lopty.
Zápasy hodnotím veľmi pozitívne aj napriek prehre. Chlapci ukázali, že začínajú takticky rozmýšľať a naša hra sa tým začína zlepšovať. Máme pred sebou ešte veľa práce, ale práve takéto zápasy nás posúvajú ďalej a dávajú nám sily a energiu do ďalších tréningov."

Mladší minibasketbalisti sa stretli na domácej pôde so skúsenými Malackami

MBK Karlovka Bratislava A: Strojár Malacky 9:67

Štvrtiny: 3:18 , 0:26 , 0:9 , 6:14, Fauly: 5- 9, TH: 1/6 - 1/10, Diváci: 25, Rozhodovali: Kuzmiak, Hummler
Body za MBK Karlovka Bratislava „A“: Fraňo 6, Pazman 2, Rajecký 1,
Body za BK Inter Bratislava : Bojanovský 12, Klus 10, Jíleček 10, Vrábček 9, Mičko 8, Hajdu 6, Mladý 4, Goldschmidt 4, Balga 4

MBK Karlovka Bratislava A: Strojár Malacky 7:100

Štvrtiny: 1:28 , 4:15 , 0:32 , 5:25, Fauly: 8 - 10, TH: 1/4 - 3/10, Diváci: 25, Rozhodovali: Kuzmiak, Hummler
Body za MBK Karlovka Bratislava „A“: Fraňo 6, Martinkovič 1,
Body za BK Inter Bratislava : Bojanovský 40, Klus 24, Vrábček 22, Mičko 5, Jíleček 4, Mladý 4

Komentár Maroš Helmecy, tréner MBK Karlovka Bratislava „A“: „Čakal nás veľmi ťažký nakoľko bol súper od nás vyšší a silnejší. Ale chalani sa nezľakli ako to bolo v zápase proti Interu kde sme nevedeli čo máme robiť ale tu sa snažili a bojovali naplno od začiatku, s výsledkom som spokojný a ideme pracovať ďalej máme pred sebou veľa práce."

Bilancia zápasov MBK Karlovka za tento víkend aj s našimi Mužmi A je 4 víťazstvá a 7 prehier. Sezóna je v plnom prúde, tešíme sa na ďalšie zápasy už tento víkend. Príďte nás povzbudiť.