Jakub Pasovský má za sebou mimoriadne náročnú, no i úspešnú sezónu
11. mája 2016

Má za sebou 40 zápasov s bilanciou 32 výhier a iba 6 prehier. V mnohých ďalších však sedel na lavičke majstrovskej Prievidze, pripravený zasiahnuť do hry. Hlavnou tohtosezónnou náplňou jeho práce na ihrisku však boli boje v juniorskej lige, kde sa stal jedným z lídrov MBK Karlovka, ktorej pomohol k medailovému záveru sezóny 2015/2016.

Jakub Pasovský zažil zrejme najťažšiu sezónu v doterajšej kariére. Pendloval medzi tréningami v Prievidzi a v Bratislave, pripravoval sa pod Miljanom Čurovičom na zápasy SBL, tréner Maroš Helmecy ho ale poriadne vyťažoval v Karlovke. Aj vďaka Jakubovi sa bratislavský tím prebojoval do turnaja Final Four, kde napokon vybojoval bronz. Osemnásťročný rozohrávač sa pritom vďaka svojim výkonom dostal do výberu najlepšej päťky turnaja. "Išiel som tam s cieľom hrať dobrý basketbal a dať do každého zápasu maximum," povedal po turnaji rodený Bojničan s tým, že očakávania tímu boli samozrejme vyššie. "Nemáme sa ale za čo hanbiť," dodal.

DSC_1228

Ako jeden z lídrov juniorského tímu si Jakub Pasovský pripísal 21 štartov s bilanciou 15,1 bodu, 7,5 asistencie 4,3 doskoku a 3 zisky v takmer 28 minútach na ihrisku. V silnej konkurencii profesionálnych basketbalistov BC Prievidza vybehol Jakub na palubovku devätnásťkrát, pričom v priemerne 6,4 minútach zaznamenal 2,3 bodu a takmer jednu asistenciu na zápas.

Po poslednom zápase ligy mu ale nemohli na krk zavesiť zlato, pretože bol práve v Žiline na záverečnom turnaji juniorov. "Trošku ma mrzelo, že prídem o takéto vyvrcholenie sezóny, no dal som prednosť tomu, čo som v tej chvíli považoval za dôležitejšie - ostať s tímom v Žiline a sústrediť sa na posledný rozhodujúci zápas," tvrdí na margo križujúcich sa termínov. Dva vrcholy sezóny s mužmi i juniormi pritom jednoznačne považuje za úspech. "Tretie miesto v juniorskej lige a majstrovský titul v mužskej extralige ma určite tešia," hovorí. Dodáva, že v športe to nie je vždy jednoduché a nie všetko sa vyvíja podľa predstáv. "Pracovať na sebe a vidieť výsledky sa ale určite oplatí. Čo do športu vložíš, koľko preň obetuješ, toľko sa ti vráti," podčiarkuje.

pasovsky wisseh

Po náročnej  sezóne si Jakub potrebuje poriadne oddýchnuť i užiť pocit z dobre odvedenej práce a výborných výsledkov. Nebude mať ale na to zrejme veľa času, pretože by ho mohla čakať príprava pred majstrovstvami Európy basketbalistov do 20 rokov. Práve tam by mohol ešte vylepšiť úspešnú sezónu. "Ďakujem Karlovke aj Prievidzi za super sezónu. Čo sa týka ďalšieho ročníka, nejaké vyhliadky mám, uvidím ako to dopadne," uzatvára.