Prvý ligový zápas víťazne pre ŠKP Štart Bratislava.

ŠKP Štart Bratislava – MBK Karlovka Bratislava „B“ 78:70  (44:36)

Rozhodovali: Šramko, Bugár

Body za MBK Karlovka: Lűley 18, Krajčír a Rosival po 11, Michálek 5, Slezák 1 (Hlivák Dominik 14, Martinček 10, Hummler 0, Ravasz

Body zA ŠKP Šport Bratislava: Milojević 18, Golej 13, Kollár 11, Truchlík 3, Dolinský 2 (Michalica 14, Odnoga 10, Otčenáš 5, Mačura 2) Tréner: Kollár

Komentár k zápasu Peter Orgler:
„V úvodnom zápase 1.ligy sme sa stretli s ŠKP BA. Vstup do zápasu sme mali výborný a celoplošnou agresívnou obranou sme zaskočili domácich a v prvej štvrtine sa dostali až do 11-bodového vedenia. Naša dobrá obrana priala aj našej ofenzíve, kde sme predčili domácich hráčov. ŠKP nastúpilo do druhej štvrtiny veľmi koncentrovane a to sa odzrkadlilo na ďalšom vývoji zápasu. My sme poľavili v obrane a v útočnej fáze sme doslova vybuchli na perimetri, úspešnosť streľby 11:0. Dominancia domácich sa ukázala hlavne v podkošovom priestore, kde nás skúsení pivoti ŠKP uhrali na doskokoch, ale aj v hre 1:1.Ako sa ukázalo v ďalšom priebehu zápasu, druhá štvrtina bola rozhodujúca pre konečný výsledok zápasu – prehrali sme ju 19:9. Po polčase bol zápas vyrovnaný, ale skúsení domáci hráči si už víťazstvo nenechali vziať.“