Róbert Bečarik pokračuje v Karlovke aj ďalšie dva roky
25. apríla 2016

Vedenie klubu VŠEMvs Karlovka Bratislava postupne skladá svoj extraligový tím na ďalší rok. Manažér klubu František Kubala sa mohol v pondelok doobeda pochváliť prvým hráčom, ktorý s klubom predĺžil spoluprácu. Guarda Róberta Bečarika uvidíme na palubovkách v drese Karlovky aj ďalšie dva ročníky.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Spišskej Novej Vsi si tak predĺži svoj trojročný pobyt v Bratislave o ďalšie dve sezóny. Počas nich by mal zároveň dokončiť aj vysokoškolské štúdium na FTVŠ UK. "V Karlovke som bol spokojný, vďaka filozofii a prístupu klubu som mohol popri basketbale aj študovať," vysvetľuje svoje rozhodnutie Róbert. Toho čakajú čoskoro bakalárske štátnice, následne dvojročné magisterské štúdium.

Ešte predtým ale musí podstúpiť menšiu operáciu kolena, ktorá by ho mala "odstaviť" iba na niekoľko dní. "Vyzerá to tak, že sa dám rýchlo dokopy. Doktor povedal, že už po dvoch týždňoch budem môcť chodiť aj pomalšie behať," približuje.

Róbert Bečarik je hráčom Karlovky už tri roky. V sezóne 2013/2014 pomohol Vysokoškolákom k postupu medzi slovenskú elitu. Basketbalovo vyrástol v Spišskej Novej Vsi, kde bol počas troch sezón členom extraligového kádra. V Karlovke pôsobil aj ako jeden z trénerov minibasketbalistov.