#12 Róbert Bečarik

Meno a priezvisko:
Róbert Bečarik
Prezývka: "Beči"
Post: R
Stav: P
Ročník: 1991
Výška: 184cm
Váha: 80kg
Škola: FTVŠ UK Bratislava

predchádzajúca kariéra:
2004-2010: starší žiaci, kadeti, juniori Spišská Nová Ves
2010-2013: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (extraliga)
2013/2014: MBK Karlovka (I. liga)
2014- VŠEMvs Karlovka Bratislava (Eurovia SBL)

reprezentácie:
- širší výber SR U18, U20

sám o sebe vlastnými slovami:
Basketbal som začal hrať v tretej triede na základnej škole, vtedy hral aj môj brat a bratranci, tak som to skúsil aj ja. Celú mládežnícku kariéru som strávil v rodnej Spišskej Novej Vsi, kde som prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami od mladších žiakov až po extraligu. Do juniorských rokov sa viaže aj moja zatiaľ najkrajšia spomienka, keď sme na domácom šampionáte v Spišskej získali zlaté medaily. Samozrejme, veľkú radosť som mal aj po postupe Karlovky do najvyššej súťaže.

Už prvé zápasy potvrdili, že svojou hrou dokážeme zapadnúť medzi extraligové tímy. Očakávam, že s pribúdajúcim počtom zápasov získame veľa cenných skúseností, naša hra sa bude čím ďalej tým viac zlepšovať a postupne dokážeme vyhrať aj s tými najsilnejšími. Moje basketbalové prednosti by mali vedieť hlavne tréneri, ale ja si myslím, že je to hlavne dribling a kontrola lopty. A na čom by som chcel popracovať? Asi na všetkom, veď sezóna je dlhá. Mojím osobným prínosom do tímu je schopnosť povzbudiť mužstvo pri basketbalových nezdaroch, myslieť optimisticky a udržiavať medzi spoluhráčmi pohodu a dobré vzťahy.

Okrem toho, že hrám basket za Karlovku, študujem na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Mojím basketbalovým vzorom vždy bol a bude starší bratranec Štefan Bečarik, ktorý oblieka dres nášho materského klubu BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Okrem bryndzových halušiek od mojej mamky mám rád aj oddych s rodinou a priateľkou, čítanie, pozeranie filmov a plávanie. A odkaz pre fanúšikov Karlovky? Verím, že nás prídete podporiť v čo najväčšom počte a my na oplátku budeme bojovať zo všetkých síl o čo najväčší počet víťazstiev.