#22 Dalibor Hlivák

Meno a priezvisko:
Dalibor Hlivák
Prezývka: "Hlivy"
Post: R
Stav: P
Ročník: 1995
Výška: 190cm
Váha: 72kg
Škola: Gymnáziu I.M. v Šamoríne

predchádzajúca kariéra:

- AŠK Inter Bratislava (starší žiaci, kadeti)
- MBK Karlovka (kadeti, juniori, I. liga)

reprezentácie:

- U16 (Strumica/Macedónsko), U18 (Strumica/Macedónsko)
- 2012 majstrovstvá sveta 3x3 – U18 (Madrid/Španielsko)
- 2013 majstrovstvá sveta 3x3 – U18 (Jakarta/Indonézia)

sám o sebe vlastnými slovami:

S basketbalom som začal hrávať v krúžku v Šamoríne, kde ma základy tohto športu učil môj otec. Moje ďalšie kroky viedli do bratislavského Interu, odkiaľ som prestúpil do Karlovky. Za moje doterajšie najväčšie osobné úspechy považujem zisk dvoch zlatých medailí a jednej bronzovej na majstrovstvách Slovenska. Cením si aj fakt, že som reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách. Navždy si budem pamätať moment, keď sme s Karlovkou v máji 2012 po prvý raz vyhrali 1. ligu, na to nikdy nezabudnem.
V Karlovke pôsobím už piatu sezónu, cítim sa tu veľmi dobre a keďže ma čaká ešte jeden rok na strednej škole, rozhodol som sa odohrať ešte minimálne jeden rok v Bratislave. Ak sa prebojujem do A-mužstva a budem hrať najvyššiu ligu (EUROVIA SBL), vynasnažím sa na ihrisku odovzdať maximum a popri tom nazbierať cenné skúsenosti.
Zhodnotenie mojich basketbalových predností by som radšej nechal na trénerov, osobne by som chcel popracovať na obrane a fyzickej sile. Za svoj prínos tímu považujem dravosť, bojovnosť a obrannú hru. Za basketbalové vzory by som označil zámorských rozohrávačov Stephena Curryho (Golden State Warriors) a Damiana Lillarda (Portland Trail Blazers).
Okrem basketbalu sa venujem aj štúdiu na Gymnáziu I.M. v Šamoríne. Voľný čas rád trávim s kamarátmi, pozriem si dobrý film alebo vypočujem kvalitnú hudbu. Na záver mám odkaz pre fanúšikov Karlovky: nájdite si čas a príďte nás povzbudiť na domáce zápasy v hale FTVŠ, my Vám sľubujeme, že na ihrisku odovzdáme maximum !