#10 Juraj Krajčír

Meno a priezvisko:
Juraj Krajčír
Prezývka: "Dumbo"
Post: K
Stav: P
Ročník: 1991
Výška: 193cm
Váha: 95kg
Škola: STU Stavebná fakulta Bratislava

predchádzajúca kariéra:
1998-2005 BSC Bratislava (prípravka, starší žiaci)
2005-2007 MBK Karlovka (kadeti)
2007-2009 MBK Karlovka (juniori)
2009-2014 MBK Karlovka (muži - I. liga)
2014- VŠEMvs Karlovka Bratislava (Eurovia SBL, I. liga)

sám o sebe vlastnými slovami:

S basketbalom som začal v druhom ročníku na základnej škole, chodil som vtedy do basketbalovej prípravky klubu BSC Bratislava, viedol nás tréner Snurmacher. Do mládežníckych čias sa datuje aj moja zatiaľ najkrajšia basketbalová spomienka. Ako starší žiaci sme s BSC vyhrali titul majstrov Slovenska aj napriek tomu, že vo výslednej tabuľke štyroch tímov sme mali záporné skóre. Tri stretnutia sme vtedy vyhrali po predĺženiach, jedno však prehrali takmer o 20 bodov.

Za najväčší doterajší osobný úspech by som označil fakt, že sme s Karlovkou dvakrát vyhrali I. ligu mužov a postúpili do Slovenskej basketbalovej ligy. V klube pôsobím od mládežníckych kategórií a doteraz som nemal dôvod niečo meniť. Aké sú moje očakávania v aktuálnej sezóne? Tímovou hrou dosahovať dobré výkony a ako nováčik si zabezpečiť účasť v play-off. Zároveň chceme širokej basketbalovej verejnosti ukázať, že najvyššia súťaž sa dá hrať výhradne so slovenskými hráčmi v konkurencii, kde niekedy na ihrisku nie je ani jeden Slovák. Mojím osobným cieľom je potvrdiť dôveru spoluhráčov, ktorí ma zvolili za kapitána nášho mužstva a budovať dobrú atmosféru v tíme.

Popri basketbale sa venujem štúdiu na Stavebnej fakulte STU v Bratislave. Za môj basketbalový vzor by som označil Jara Ciha, mojím športovým vzorom je slovenský hokejista Miroslav Šatan. Myslím, že moje basketbalové prednosti sú nekompromisná obrana a prekvapivé, niekedy až nepochopiteľné zakončenia (smiech). Na záver by som rád odkázal fanúšikom Karlovky, aby nás prišli do haly FTVŠ povzbudiť v čo najväčšom počte. Verím, že naši priaznivci vytvoria tú správnu atmosféru, ktorá nám pomôže k víťazstvám.