#6 Michal Kožár

Meno a priezvisko:
Michal Kožár
Prezývka: "Koži"
Post: R
Stav: S
Ročník: 1990
Výška: 191cm
Váha: 82kg
Škola: VŠEMvs Bratislava

predchádzajúca kariéra:

1996-2005 BK Kovohuty Krompachy
2005-2010 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (kadeti, juniori, mladý muži, I.liga, extraliga)
2010-2012 BK Váhostav Žilina (extraliga)
2012 BK Dastet Krompachy (II.liga)
2012-2013 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (extraliga)
2013-2014 MBK Karlovka (I.liga)
2014-2016 VŠEMvs Karlovka Bratislava (Eurovia SBL)

reprezentácie:

- širší výber U16, U18, U20
- 2009 Majstrovstvá Európy B-divízie U20 v Macedónsku
- 2010 Majstrovstvá Európy B-divízie U20 Rakúsko

sám o sebe vlastnými slovami:

S basketbalom som začal už v prvom ročníku základnej školy v Krompachoch. S kamarátom a spolužiakom Martinom sme videli plagátik o uskutočnení basketbalového tréningu a na druhý deň sme začali s basketom. Viedli nás k tomu aj rodičia, keďže otcovia aktívne hrávali tento šport. Za najväčší osobný úspech doteraz považujem to, že aj po zranení kolena ma basketbal stále baví a môžem ho hrať. Samozrejme si vážim a rád spomínam na majstrovstvá Slovenska kadetov či juniorov, odkiaľ mám každý cenný kov. Taktiež mám dve bronzové medaily z extraligy mužov. Za úspech považujem víťazstvo v I. lige mužov a postup do Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) v drese Karlovky.

A prečo vlastne Karlovka? Pred minulou sezónou som bol demotivovaný hrať basketbal na najvyššej úrovni. Zhodou okolností som sa ocitol v Bratislave a stretol sa s manažérom Karlovky Františkom Kubalom. Páčila sa mi vízia a poslanie klubu a tak som sa postupne pripojil k družstvu mužov. Určite zavážilo aj to, že som sa poznal s väčšinou chlapcov, ktorí boli v tíme. Klub má dlhodobejšiu víziu a preto sme sa dohodli na viacročnej spolupráci.

V nastavajúcej sezóne očakávam veľkú kvalitatívnu zmenu našich súperov a na to sa musíme poriadne pripraviť fyzicky aj mentálne. Máme hráčov, ktorí vedia do čoho idú, ale sú tu aj nováčikovia, ktorí si v prípade, že chceme byť úspešní, budú musieť na zmenu rýchlo zvyknúť. Očakávam zodpovedný prístup každého hráča z nášho tímu a verím, že sa nestratíme ani medzi profesionálmi. Pobiť sa o play-off by mal byť náš základný cieľ.

Okrem basketbalu sa venujem štúdiu na Vysokej škole ekonómie a manažmentu verejnej správy (VŠEMvs) v Bratislave. Za môj basketbalový vzor by som označil legendu NBA Michaela Jordana, z domácich hráčov Dávida Demečka. Mojím športovým vzorom bol a vždy bude môj otec Stanislav Kožár. Za svoje prednosti označím rýchlosť, zápal pre hru a vyspelé hráčske myslenie. Zlepšiť by som sa chcel v driblingu a v ťahu na kôš, zamakať chcem aj na výskoku.