Starší minibasketbalisti vycestovali do Levíc a Žiaci privítali Trenčín
23. februára 2015

Prinášame postrehy trénerov o výkonoch svojich zverencov. Taktiež stručnú štatistiku  zo zápasov.

ŠBK Junior Levice : MBK Karlovka 43:24
Info o zápase: Štvrtiny: 14:6, 6:8, 16:2, 7:8, Fauly: 8:10, TH: 7/4 - 2/0, Divákov: 20, Rozhodovali: Furda, Tuhá
Body za MBK Karlovka: Trenka 8, Kunický 6, Paulis 4, Polakovič 4, Vlk 2

Tréner MBK Karlovka, Marián Nemček: "Hneď do prvého zápasu sme nastupovali s cieľom zabojovať a vyhrať ho. Úvod zápase bol pomerne vyrovnaný do stavu 7:4 pred domácich, avšak dominanciou levického hráča Szaba pod oboma košmi si levice vytvorili 8-bodový náskok, ktorý sme na polčas znížili na 20:14.
Tretia štvrtina už nadobro patrila domácim v pomere 16:2 a do poslednej štvrtiny sme vstúpili s 20-bodovou stratou, ktorú sme už aj napriek snahe nedokázali výraznejšie znížiť."

ŠBK Junior Levice : MBK Karlovka 49:35
Info o zápase: Štvrtiny: 15:4, 3:9, 22:11, 9:11, Fauly: 16:14, TH: 20/11 - 18/11, Divákov: 20, Rozhodovali: Tuhá, Furda
Body za MBK Karlovka: Paulis 11, Trenka 6, Polakovič 4, Holzmann 4, Kunický 4, Brutenič 3, Brenčič 3

Tréner MBK Karlovka, Marián Nemček: "Po prvom zápase sme vedeli, že môžeme v druhom zápase vyhrať. Avšak hneď v úvode dokázal súper využiť množstvo našich chýb. Obranna pod košom a návrat do obrany nám robili veľké problémy a súper poľahky vyhral štvrtinu 15:4. V druhej štvrtine sme mali navrch my, kedy sme dovolili dať domácim iba 3 body do nášho koša a tak sme na polčas odchádzali za stavu 18:13.

Hneď v úvode druhého polčasu sme potrestali súperovu nepozornosť dvoma rýchlymi košmi a znížili sme na rozdiel jediného bodu. Trénerka domácich zobrala timeout, po ktorom domáci spozorneli, zlepšili hru a po množstve našich prihrávok, ktoré sme súperovi hodili rovno do rúk, sme ukončili štvrtiny s rozdielom 16-tich bodov. V poslednej štvrtine chlapci bojovali o prekvapenie. Skóre sa však pohybovalo neustále v rozmedzí 12-14 bodov a po pomerne vyrovnanej poslednej štvrtine sme ukončili zápas aj druhou prehrou."

MBK GABBO Karlovka: Štadión Trenčín 38:68

Info o zápase: Po polčase: 9:37, Štvrtiny: 3:14, 6:22, 18:19, 11:12, Fauly: 17 – 18, Trestné hody: 23/12 – 14/3
Body za  MBK GABBO Karlovka: Pukančík 13, Bacul 12, Štibraný 6, šlostár 4, Ohajda 3.

MBK GABBO Karlovka: Štadión Trenčín 28:73

Info o zápase: Po polčase: 11:45, Štvrtiny: 2:20, 9:25, 9:12, 8:16, Fauly: 8 – 12, Trestné hody: 13/5 – 8/1
Body za MBK GABBO Karlovka: Pukančík 11, Ohajda 6, Štibraný 4, Holzmann 2, Bacul 2, Chmela 2, Šlostár 2.

Rozhodovali: Šramko, Guzikiewicz, Diváci: 10

Komentár trénera MBK GABBO Karlovka Denisa Zambová: "Družstvo Trenčína má vo svojom kádri starších hráčov, ktorí nám robili problémy počas zápasov. Odohrali sme však zodpovedné výkony. V porovnaní s prvým kolom ( 102:26, 90:21) sme znížili počet inkasovaných bodov, taktiež sme zvýšili počet daných. V prvom zápase v tretej a štvrtej štvrtine sme boli vyrovnaným partnerom (18:19, 11:12). Zlepšili sme obranu a získali lopty. Chalani veľmi dobre pracovali v obrane počas spomínaných dvoch štvrtín. Stále však nepremieňame jednoduché strely a úspešnosť streľby trestných hodov je taktiež nízka. Musíme na nej popracovať. Do zápasu sme zapojili aj mladších hráčov Sebi Ohajda a Marej Šlostár. Chalani ukázali bojovnosť, výkony hodnotím pozitívne. Sme mladé družstvo, ktoré získava skúsenosti do zápasu k  zápasu.  S trénerkou Reborošovou vidíme progres vo výkonoch našich hráčov, čo nás veľmi teší. Stále však máme rešpekt zo súpera a strach z výhry.Verím, že to najbližšie zápasy zmeníme. Vo štvrtok predohrávame v Pezinku."