Úvodné ligové zápasy mladších minibasketbalistov boli pre niektorých hráčov prvými životnými zápasmi
12. októbra 2014

Mladší mini „MBK Karlovka A“ a “MBK Karlovka B“  sa tento víkend o body  za víťazstvá podelili.

Mladší minibasketbalisti odštartovali tento víkend svoju súťaž. Do ligy sa prihlásilo 5 družstiev vrátane dvoch  z Karlovky.  Počas sezóny sa budú stretávať družstvá MBK Karlovka A, MBK Karlovka B, Strojár Malacky, BSC Bratislava a Inter Bratislava.
Hráči Karlovky odohrali proti sebe prvé ligové zápasy. Prvý zápas skončil víťazne pre Karlovku A (MBKK „A“ : MBKK „B“ 33:30). V druhom zápase o víťazstvo zabojovalo družstvo MBK K B (MBKK „A“ : MBKK „B“ 35:32). Na prekvapenie obidva zápasy skončili rozdielom troch bodov.

Pre niektorých hráčov to boli prvé životné zápasy. V priateľskej atmosfére si všetci odnášajú príjemné zážitky a radosť z výhry.   Družstvo MBKK A má tréningy  v Karlovke a na Dlhých Dieloch. Družstvo MBKK B trénuje v Petržalke. Hráči postúpili do mladších mini z prípraviek a minibasketbalových krúžkov, ktoré má klub MBK Karlovka na  jednotlivých školách (minibasket) . Stať sa členom družstiev  mladších mini v MBK Karlovka  je otvorená pre všetkých, ktorí majú chuť hrať basketbal. Radi privítame nových členov. Stačí nás kontaktovať minibasket Karlovka a minibasket Petržalka .

Našim najmladším blahoželáme a držíme palce v ďalších zápasoch.

foto ml mini maros

Ml mini MBK KARLOVKA A  pod vedením trénera Maroša Helmecyho  a Martiny Mackovičovej

Slovo Trénera MBK Karlovka Bratislava „A“ Maroš Helmecy: „Hrali sme svoje súprové zápasy v tejto sezóne a pre niektorých chalanov to boli prvé zápasy vôbec. Páčilo sa mi že naše malé klubové derby decká zobrali ako sa má a vložili do neho hlavne to svoje srdiečko. Veľmi pozitívne hodnotím bojovnosť detí o loptu a pekne sme si prihrávali. Chalani, ktorí hrávajú už aj za starších pochopili,  že je lepšie,  keď si medzi sebou prihrávame. Gratulujem chalanom k prvému víťazstvu a samozrejme aj chalanom z druhého družstva. Som rád že oba zápasy vyhrala Karlovka ;-)

ml mini marek

Ml mini MBK KARLOVKA B  pod vedením trénera Peťa Ivanoviča a Mareka Ribanského

Slovo trénera MBK Karlovka Bratislava „B“ Marek Ribánsky: "Toto Karloveské miniderby malo v sebe asi všetko krásne - energiu, túžbu po víťazstve, emócie, srdiečko, a to na oboch stranách, o čom svedčia aj vyrovnané výsledky oboch zápasov. V prvom zápase sme sa tešili z víťazstva vďaka vyššej efektivite streľby a celkom dobrej obrane, čo sme si udržali po celý zápas. Do druhého zápasu sme vstúpili vlažne, ako keby sme sa uspokojili s jednou výhrou, vďaka čomu sme prehrali 1. štvrtinu výraznejším rozdielom, čo sa ukázalo ako rozhodujúce, pretože paradoxom je, že sme ďalšie 3 štvrtiny vyhrali. Už-už sa zdalo, že sa nám podarí v závere zápas strhnúť na našu stranu, ale spravili sme pár individuálnych chýb, ktoré súper potrestal a postrážil si tým víťazstvo. Každopádne som nadmieru spokojný, pretože pre niektorých to boli vôbec prvé súťažné zápasy a dokonca aj prvé body. Gratulujem hráčom z oboch tímov, k prvým víťazstvám. Ukázali sme našim kolegom z Áčka, že sme Béčkom iba na papieri."