Ako sa darí našim mládežníckym tímom?
21. januára 2018

Po vianočnej prestávke sa už naplno rozbehli všetky mládežnícke basketbalové súťaže. V nich má svoje zastúpenie aj MBK Karlovka. Naše farby hája mladší minižiaci, mladší žiaci, starší žiaci, kadeti a juniori. Prinášame vám prehľad toho, ako sa tímom darí v ich súťažiach.

Všetky výsledky a tabuľky sú bez zápasov z uplynulého víkendu, v čase vydania článku neboli k dispozícií.

Mladší minižiaci

Najmladší basketbalisti nášho klubu, ktorí figurujú v súťaži organizovanou SBA, hrajú pod vedením Roba Bečaríka akoby dve súťaže zároveň. Po každom ich zápase nasleduje ešte 3x3 basketbal. Mladí hráči Karlovky si vedú výborne v oboch prípadoch. Z piatich klasických zápasov spoznali pocit prehry len v jednom prípade, keď nestačili na Inter Bratislava. Zdolali BSC, Trnavu, Sereď aj Nitru. S bilanciou 4 víťazstvá 1 prehra im patrí delená prvá priečka.

mlmini1 tab

Ešte lepšie sa im darí v 3x3 basketbale. V ňom zdolali všetkých súperov, ktorých aj v klasických dueloch a navyše oplatili prehru Interu. V tejto tabuľke sme tak opäť na prvom mieste, ale už osamotení.

mlmini2 tab

Mladší žiaci

V západnej skupine mladších žiakov je už po desiatich zápasoch jasné, kto bude bojovať o umiestnenie v prvej a druhej štvorke. Zverenci trénerky Denisy Zambovej sa držia na piatom mieste. Z dvanástich stretnutí (v tejto kategórii sa hrajú dva zápasy proti jednému súperovi v jeden deň – väčšinou majú oba rovnakého víťaza) majú na konte štyri výhry a osem prehier. Prvé a zároveň jediné víťazstvá dosiahli v prvom a treťom kole, keď zdolali GABBO Senec a Pezinok. V druhom kole odchádzali porazení z Komárna a následne nestačili ani na Levice, Inter a BSC.

Mladší žiaci na konci uplynulého roka odcestovali na medzinárodný turnaj do Slovinska. O tom, ako sa im darilo si môžete prečítať tu

mlziacitab

Starší žiaci

V druhej lige skupiny západ sú len štyri družstvá. Basketbalisti Karlovky pod vedením Mareka Ribánskeho si zatiaľ bez väčších problémov dokázali poradiť s každým zo súperov, ktorým už viackrát dokázali nastrieľať trojciferný počet bodov a neohrozene tak kraľujú súťaži.

strziacitab

Kadeti

Hrávajú druhú juniorskú ligu pod vedením Mareka Ribánskeho, v ktorej sa stretávajú so staršími basketbalistami. To sa výrazne podpisuje aj pod ich výsledky. Zo šiestich zápasov sa im nepodarilo zvíťaziť v ani jednom prípade. Najbližšie tomu boli v súbojoch s GABBO Senec. V prvom stretnutí im podľahli až po predĺžení a v druhom nastrieľali iba o 5 bodov menej.

kdttab

Juniori

O výsledkoch v tejto kategórii sme vás informovali pred dvoma týždňami v rozsiahlejšom článku, ktorý nájdete tu. Odvtedy neodohrali žiadne zápasy. (S výnimkou uplynulého víkendu, z ktorého však ešte nie sú k dispozícií kompletné výsledky a tabuľky.)

juntab